3 вересня в Історії

3 вересня в Історії

У цей день американка винайшла бюстгальтер. / Фото: marca.com

Аби ви знали більше,  ми продовжуємо інформувати Вас про найрезонансніші  події  історії  Отож, 3 вересня:

 1752 року  - це    день, якого не було в історії Великобританії і її  колоній. У зв'язку з переходом на григоріанський календар після 2 вересня настало відразу 14-е.

У  1838 році в Києві відкрито Інститут шляхетних дівчат.

На його честь згодом названо і сучасну Інститутську вулицю, де він розташовувався.
До Інституту приймали дівчат шляхетного походження, а
згодом  - і дочок почесних громадян та купців 1-ї гільдії.
Повний курс навчання в Інституту шляхетних дівчат тривав 6, а з підготовчим класом - 7 років. Викладачами інституту були переважно професори Київського університету. А в 1934 р. тут розмістився Наркомат внутрішніх справ (НКВД) УРСР: у його підвалах було закатовано тисячі безневинних жертв. У період ІІ Світової
частину споруди було підірвано, Реконструйовано будинок у 1950-х роках. Відтоді він править Києву за один з центрів проведення урочистостей та розважальних заходів.

 1914-го   американка Мері Фелпс Джекобс винайшла бюстгальтер.

 "Дослідний зразок" вона змайструвала за допомогою служниці з носових хусток і запатентувала свій винахід у 1915 році. Всі жінки в цей час носили корсети, і  бюстгальтер успіху не мав. Але заповзятливий чоловік винахідниці, що служив у корсетній фірмі, запропонував своїм господарям новинку, і ті виявилися провидцями, придбавши у Мері патент за 15 тис. доларів. Цікаво, що Мері - прямий нащадок винахідника пароплава Роберта Фултона.

1959-го року   Японська корпорація "Соні" почала випуск  радіоприймачів.

У 1973 році в Києві відкрито пам'ятник Лесі Українки.

Творила під впливом ідей революційних демократів, поезії Т.Г. Шевченка. Драми і драматичні твори написані переважно на історичні і міфологічні сюжети, пройняті революційними ідеями: "Її призивні вірші включалися в тексти прокламацій і революційних відозв, внаслідок чого за нею встановлюється негласний жандармський нагляд, проводяться обшуки, а її твори не друкуються.

Була одружена з Климентом Квіткою (1907), який сам не будучи здоровим, і жахливо не подобався її матері не дивлячись ні на що, був вірним помічником в її творчості і доглядав за хворою Лесею до самої її смерті.

1984-й рік . Цього дня  у  Великобританії доктор Алік Джеффріз винайшов, що послідовність підстав в ДНК є індивідуальною особливістю кожної людини.

Ця властивість ДНК, відома як "генетичні відбитки", стала використовуватися при встановленні родинних відносин і в криміналістиці.

В цей день народилися:

У  1804-му   Михайло  Максимович , перший ректор унiверситету Св.Володимира.

За наукові досягнення він був обраний членом Київського, Московського, Петербурзького, Новоросійського ун-тів та багатьох наукових товариств, в тому числі і членом-кореспондентом Петербурзької Академії Наук

1856-го року народився   творець перших хмарочосів  Луіс Салліван.

В  1875-му народився   Фердинанд Порше,   австралійський автоконструктор,  винахідник знаменитих  спортивних  автомобілів  "Порше".

 Порше заснував власну компанію з виробництва спортивних і гоночних автомобілів. Пізніше разом з сином Фердинандом, став на чолі проекту Гітлера з створення "народного автомобіля" - «фольксваген». В роки війни Порше були зайняті військовими проектами, зокрема вони створили танк "Тигр", а на початку 50-х років з'явилися перші знамениті спортивні автомобілі "Порше".

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація