На "РівнеАзот" не пустили екологічну інспекцію

На "РівнеАзот" не пустили екологічну інспекцію

Автор
Анна Махно
Дата публікації
Перегляди
1930
На "РівнеАзот" не пустили екологічну інспекцію

Facebook/Єгор Фірсов

Чи безпечно зараз людям дихати, після аварії з’ясовує одразу кілька  лабораторій.

В "РівнеАзоті" імовірно хотіли приховати аварію, яка сталася на підприємстві, це підозрюють у перевірчих органах. Адже екстрені служби про те, що сталася надзвичайна ситуація, дізналися із соцмереж. А сьогодні, попри обіцянки керівництва підприємства, на "РівнеАзот" не пропустили екологічну інспекцію.

Про це йдеться в сюжеті кореспондентки ТСН Анни Махно.

Кадри як величезна руда хмара здіймається над хімпідприємством неабияк налякала рівнян і тих, хто живе поруч. Жителі села Городок, яке лише в 2 кілометрах від хімзаводу, боялися виходити на вулицю. 

«Бачили цю хмару, яка йшла , боялися і домашнім телефонували, щоб закривали вікна-двері, сиділи вдома», - каже місцева мешканка.

На місце аварії майже одразу з’їхалися екстрені служби та чиновники. Однак не за повідомленням з "РівнеАзоту". А тому що побачили наслідки надзвичайної ситуації в соцмережах. Згодом на підприємстві прокоментували: через розгерметизацію трубопроводу стався викид у повітря нітрозних газів. «Є факти того, що підприємство хотіло так можливо приховати наслідки аварії», - припускає  голова екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Він приїхав на Рівненщину, аби вивчити ситуацію. Каже, на нараді керівництво "РівнеАзоту" обіцяло сприяти у всіх перевірках. Але під підприємством почув вже інше.

«Можливо ви не вірно зрозуміли цього наміру. Він сказав, що за наявності законних підстав, ми не заперечуємо проти позапланової перевірки», - зазначають працівники підприємства.

Тож на завод інспекторів так і не пустили. Тож тепер вони готують стоси документів, щоб все ж провести на «РівнеАзоті» позапланову перевірку. Водночас профільні служби  з’ясовують, чому хімпідприємство одразу взагалі нікого не повідомило про аварію.

На «РівнеАзоті» виправдовуються - часу не було. «Почалися дзвінки, а в нас один диспетчер. Телефонує ДСНС, телефонує поліція, телефонує СБУ, обладміністрація і ця процедура дзвінків зайняла пів години. Коли ми вийшли, виявляється всі знають і вже нема кому повідомляти», - заявляє представник підприємства.

«Вони б мали однозначно повідомити про цей випадок, щоб і керівник ДСНС в області і я, як міський голова, мали мати всю інформацію, щоби планувати алгоритм дій, щодо потенційної можливої евакуації», - переконує міський голова Рівного Олександр Третяк.

Кажуть, замовчування таких ситуацій може колись призвести до страшних наслідків. Чи безпечно зараз людям дихати, після аварії з’ясовує одразу кілька  лабораторій. Та небезпечних концентрованих хімічних речовин не зафіксовано. Проте треба ще дослідити ґрунти в напрямку руху рудої хмари. Результати будуть за кілька днів.

«Поінформуємо, якщо будуть виявлені перевищення гранично-допустимих концентрацій і приймати відповідні рішення, що можна робити, а що не можна робити на цих територіях», - запевняє голова Держекологінспеції України Андрій Мальований. 

У поліції розслідують провадження через порушення правил безпеки на хімпідприємстві. «Заміни трубопроводів не відбувався останнє десятиліття, тому попередня причиною можуть бути невідповідність матеріали трубопроводу заявленим характеристикам виробника, а також корозія», - заявив міністр МВС Денис Монастирський.

Людей, що живуть поблизу заводу, висновки екологів заспокоїли. Проте посадовці, після ситуації на «РівнеАзоті» хочуть ініціювати перевірки по всіх хімпідприємствах України.

Новини України: аварію на заводі "РівнеАзот" імовірно хотіли приховати

Новини України: аварію на заводі "РівнеАзот" імовірно хотіли приховати
Наступна публікація