У Києві пацієнт, якому пересадили серце, прийшов до тями

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві пацієнт, якому пересадили серце, прийшов до тями

Ще дві клініки приєдналися до посмертної трансплантації органів.

Пацієнт, якому пересадили донорське серце в інституті імені Амосова, прийшов до тями і його стан досі важкий, але стабільний. 

Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30

Про першу вдалу пересадку там розповідали напередодні - на доставку донорського органа до інституту серцево-судинної хірургії та саму операцію у лікарів було лише 4 години, проте впоратися вдалося навіть швидше. Ця операція була мрією професора та кардіохірурга Миколи Амосова, він збирався зробити її ще у 1969 році. І що символічно, на згадку про кардіохірурга сьогодні встановили символічні металеві серця, показали кабінет Амосова, який став музеєм, та аварійне приміщення, в якому лікар робив унікальні для того часу операції. 

В центрі Києва зібрались журналісти та кардіохірурги. За ними з меморіальної дошки наче спостерігає професор Микола Амосов. Під його зображенням сьогодні клаптик червоної тканини. Там маленька скульптура, яка має більше розповісти про життя кардіохірурга.

На архівних кадрах Микола Амосов прогулюється саме тут. Головне правило його життя - багато рухатися та займатися спортом. Запобігти старінню та не лякатися неминучого. Кількість життів, які він врятував, налічує до 10 тисяч. В Амосова була своя операційна філософія.

В кількох кварталах місце, де Амосов робив перші й унікальні для свого часу операції. Ця медична будівля - ровесниця хірурга. Тепер тут багаторічний шар пилюки на підлозі, облізлі стіни та вибиті вікна. В такому стані операційна Амосова вже 20 років - будівлю кілька разів намагалися захопити і зробити тут, наприклад, розважальний центр.

Хірург Юрій Панічкін показує кабінет Миколи Амосова - тепер тут музей. На столі ті самі предмети, які зафіксували архівні хроніки. Ця музейна кімната існує вже рік, але через пандемію відвідувачів тут майже не було. У цю споруду люди і досі йдуть з надією на порятунок. На стіні інституту названого іменем Амосова - така сама скульптура, як і на будинку, де він жив.

Новини України: пацієнт, якому пересадили серце, прийшов до тями

Новини України: пацієнт, якому пересадили серце, прийшов до тями

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Наступна публікація