У Каннах оголосили переможців: серед них українська режисерка

Журі конкурсу короткометражних фільмів на чолі з Мішелем Гондрі присудило свою нагороду українці Марині Вроді за фільм "Крос".

На 64-му Каннському кінофестивалі оголосили переможців. Серед них - українська режисерка Марина Врода з короткометражкою "Крос".

"Золоту пальмову гілку" 64-го Каннського фестивалю отримав американський кінокласик Терренс Малік за "Древо життя", де коротко викладається не просто історія однієї родини, але і вся історія світобудови.

Малік відомий своєю нелюдимістю. На прес-конференцію з приводу прем'єри власної картини він не прийшов, а на всі питання відповідав Бред Пітт, який зіграв головну роль.

Гран-прі Каннського фестивалю цього року вирішено було поділити порівну між турком Нурі Більге Джейланом, який представив майже тригодинний фільм "Одного разу в Анатолії", та братами Дарденн, які привезли "Хлопчика на велосипеді ".

"Одного разу в Анатолії " - екзистенційний трилер, в якому поліція і злочинець шукають закопаний невідомо де труп, а "Хлопчик на велосипеді"- соціальна драма про дитину, яку батько здав до дитячого будинку.

Брати Дарденни мають у своїй колекції дві канських "Золотих пальмових гілки", за "Розетту" і "Дитя".

Як повідомляється, приз Каннського фестивалю за кращу жіночу роль присуджено Кірстен Данст за фільм Ларса фон Трієра "Меланхолія".

"Ну і тиждень видався!", - сказала актриса, піднявшись за нагородою на сцену.

Марина Врода / Фото: AFP
Як відомо, Ларс фон Трієр, у якого вона зіграла, був визнаний на фестивалі персоною нон грата за слова про співчуття до Гітлера, однак його картину вирішили залишити в конкурсі.

Приз за кращу чоловічу роль отримав француз Жан Дюжардан, що зіграв в "Артисті" Мішеля Хазанавічуса.

"Артист" - історія зірки німого кіно, актора, який не може пристосуватися до звукових фільмів. Картина до останнього моменту фігурувала у позаконкурсній програмі, проте потім була включена в конкурс.

Приз за кращу режисуру журі Каннського фестивалю присудило датчанину Ніколасу Віндінг Рефн за фільм "Драйв" - історію каскадера, який у вільний час підробляє водієм у гангстерів.

"Золоту камеру" за кращий дебют журі Каннського кінофестивалю присудило фільму "Акації" аргентинського режисера Пабло Джорджеллі.

"Акації" показували в рамках програми "Тиждень критики". Це історія подорожі далекобійника з Асунсьйона в Буенос-Айрес.

Журі конкурсу короткометражних фільмів на чолі з Мішелем Гондрі присудило свою нагороду українці Марині Вроді за фільм "Крос".

"Коли мене запросили в конкурс, я не спала ніч і вирішила, що на моє рішення знімати фільми не вплине отримання або неотримання "Пальми", - зізналася Врода журналістам, після чого пообіцяла, що вся Україна відзначить її премію виконанням національних пісень.

Приз журі Каннського кінофестивалю отримала француженка Майвенн Ле Беско за фільм "Полісс", що розповідає про роботу відділу по боротьбі з насильством щодо дітей.

Приз за кращий сценарій отримав ізраїльський режисер Йозеф Седар за фільм "Примітка" - філологічний трилер, в якому батько і син, обидва - дослідники Тори, змагаються за великий приз.

64 Каннський міжнародний кінофестиваль проходив з 11 по 22 травня. Журі цього року очолював Роберт Де Ніро.

Читайте також:

Фон Трієра оголосили персоною нон грата на Каннському кінофестивалі

Фільм про загибель принцеси Діани викликав скандал у Каннах

У Франції відкрився 64-й Каннський кінофестиваль

Повʼязані теми:

Наступна публікація