У Франції відкрився 64-й Каннський кінофестиваль

На Лазурному узбережжі стартував 64-й Каннський кінофестиваль, який триватиме до 22 травня.

У середу, 11 травня, перший володар почесної золотої пальмової гілки - італійський режисер Бернардо Бертолуччі оголосив відкритим 64-й Каннський кінофестиваль.

Перший святковий вечір фестивалю почався з традиційного підйому килимовою доріжкою - спиною до публіки і обличчям до журналістів. Проте деякі зірки не обійшли увагою і глядачів, давши кілька автографів.

Сходами палацу фестивалів піднялися знамениті актриси Клаудія Кардинале, Сальма Хайек і Айшварія Рай, журналістам позували Мелані Гріффіт і Антоніо Бандерас.

Перший вечір фестивалю своєю присутністю вшанувала і Фей Данауей, яка стала обличчям 64-го фестивалю - її знімок, зроблений 41 рік тому Джеррі Шацбергом, був обраний для офіційної афіші заходу.

Директори фестивалю зустріли на килимовій доріжці і акторів фільму-відкриття фестивалю - нової картини Вуді Аллена Північ у Парижі (Midnight in Paris). Але одна зі найіменитіших актрис фільму - зіграла епізодичну роль перша леді Франції Карла Бруні-Саркозі - як і очікувалося, не приїхала, з особистих міркувань.

Публіка стоячи вітала голову журі Роберта Де Ніро, який виступив перед гостями по-французьки, спочатку переплутавши номер фестивалю.

"Спасибі, що запросили мене сюди очолити журі 75-го ... 64-го Каннського фестивалю. Я сподіваюся, що я добре виконаю свою роботу, і ще раз спасибі", - сказав актор, спіч якого виявилася набагато коротшим, ніж оплески, якими його зустрічали.

У його честь на сцені виступив британський джаз-поп-музикант Джеймі Куллум, виконавши композицію, присвячену рідному місту Де Ніро - Нью-Йорку.

На завершення церемонії президент фестивалю Жіль Жакоб вручив почесну золоту пальмову гілку Бертолуччі, нагородивши режисера за "повчальну і цілісну творчість, яка дарує щастя глядачам і в той же час залишає глибокий слід в історії кіно".

Режисер, який в'їхав на сцену в інвалідному візку, присвятив свій приз Аллену, Де Ніро і "всім італійцям, у яких все ще є сили боротися, критикувати і обурюватися".

Нагадаємо, що сьогодні в Каннах відбулася прес-конференція Вуді Аллена, на якій режисер презентував свій новий фільм Північ у Парижі.

Завершиться 64-й Каннський кінофестиваль 22 травня.

Читайте також:

Оголошено програму Каннського кінофестивалю

Зірки кіно на червоній доріжці у Каннах

У Каннах відкрився 63-й міжнародний кінофестиваль

У Франції відкрився 64-й Каннський кінофестиваль

У Франції відкрився 64-й Каннський кінофестиваль

Повʼязані теми:

Наступна публікація