У Каннах відкрився 63-й міжнародний кінофестиваль

У конкурсній програмі фестивалю заявлено 19 фільмів, серед яких роботи Такеші Кітано, Алехандро Гонсалеса Іньярріту, Апічатпонга Вірасетакула і Матьє Амальріка.

У Каннах почав роботу 63-й міжнародний кінофестиваль. Ввечері 12 травня відбулася гала-прем'єра фільму "Робін Гуд" Рідлі Скотта, однак перші покази, в тому числі і цього фільму, почалися ще вранці.

Фільм Скотта представлений на фестивалі поза конкурсом. Як повідомлялося раніше, на прем'єру своєї картини сам режисер приїхати не зміг через перенесену операцію, проте на показі були присутні виконавці головний ролей - Рассел Кроу і Кейт Бланшетт.

У конкурсній програмі фестивалю заявлено 19 фільмів, серед яких роботи Такеші Кітано, Алехандро Гонсалеса Іньярріту, Апічатпонга Вірасетакула і Матьє Амальріка. Також у конкурсі беруть участь "Стомлені сонцем-2" Микити Михалкова - фільм покажуть в передостанній день фестивалю, 22 травня.

Крім основної програми в Каннах пройде фестиваль короткометражних фільмів, також будуть вручені премія "Особливий погляд", нагорода за кращий студентський фільм, представлений в програмі "Сінефондасьон", і "Золота камера" за кращий дебют.

Фестиваль триватиме до 23 травня. Журі конкурсної програми в 2010 році очолює режисер Тім Бертон, Атом Егоян є головою журі "Сінефондасьон" і "Короткого метра", на чолі журі "Золотої камери" Гаель Гарсія Берналь, а "Особливий погляд" присуджує журі під керівництвом французького режисера Клер Дені.

Читайте також:

Відкриття Каннського кінофестивалю

Каннський фестиваль відкрився показом мультфільму

Міністр культури Італії відмовився приїхати на Каннський фестиваль

Повʼязані теми:

Наступна публікація