Горан Брегович святкує 60-річчя

Горан Брегович 22 березня святкує свій 60-й день народження. Музична слава прийшла до нього, коли Бреговичу було 39 років.

Популярність прийшла до Горана Бреговича у досить зрілому віці. Коли йому було 43 роки на хвилях радіостанцій всього світу зазвучала прониклива "In A Death Car" у виконанні "хрещеного батька панк-року" Іггі Попа. Після цього Бреговича запам'ятали, як музиканта та композитора. 

Культовий музикант Горан Брегович народився в Сараєво (Югославія) 22 березня 1950 року. Всесвітня популярність прийшла до Горана в 1989 році, після того, як фільм Еміра Кустуріци, для якого написав музику Горан Брегович, отримав приз за кращу Режисуру на Кінофестивалі в Каннах.

Після роботи з Еміром Кустуріцею, Горана Бреговича стали буквально рвати на частини: він брав участь в амбітному мультимедійному проекті "Тиша на Балканах" в Салоніках, співпрацював з театрами в Трієсті, Римі, Палермо, написав музику для інсценування "Божественної комедії" . Потім послідувала робота в Штатах над "Мрії Арізони", для якої Горан Брегович написав музику, знайшовши спільну мову з таким непростим музикантом, як Іггі Поп.

Починаючи з цього моменту, Горан Брегович здобув славу одного з найуспішних європейських композиторів. Саме завдяки Горану Бреговичу балканська й циганська музика зайняли своє місце на сучасній європейській сцені. Також Горан Брегович відомий як творець і гітарист групи "Bijelo Dugme".

Горан був автором більшої частини віршів та музики для "Bijelo Dugme". У середині 90-х Брегович повертається з концертними виступами. Він об'єднує симфонічний і народний оркестри, приєднуючи до них хор з 50 виконавців, і влаштовує виступи в Греції, Швеції та Бельгії, але число в 120 виконавців лякає продюсерів. Тоді Горан Брегович скорочує свій колектив до півсотні людей і називає його "весільно-похоронним оркестром".

У 1997 році на концерті в Римі збирається півмільйона глядачів. Люди починають ридати від захвату, отримуючи заряд від його композицій "Едерлезі", "У машині смерті", "Калашников".

Читайте також:

У Великобританії на барахолці знайшли рідкісний запис Led Zeppelin

Бразильський концерт Guns N'Roses зірвався через обвалення сцени

Соліст Take That ліг в реабілітаційну клініку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: