"АвтоЗАЗ" випрошує квоти на імпорт автомобілів

Вітчизняний автопром заявляє, що приєднання України до зони вільної торгівлі з ЄС зруйнує україньских виробників машин.

Вітчизняні автовиробники попросили Кабмін врахувати їх позицію в переговорному процесі зі створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Виробники автомобілів пропонують в якості тимчасового регулювання ринку ввести квоти на імпорт транспортних засобів і встановити мінімум 10-річний перехідною період, протягом якого поступово знижуватимуться ставки ввізного мита на продукцію машинобудування. Таке нововведення покликане полегшити адаптацію українських заводів до нових умов діяльності у рамках зони вільної торгівлі, пише ЛІГАБізнесІнформ.

За словами народного депутата України Таріела Васадзе, який є фактичним власником "АвтоЗАЗ", створення зони вільної торгівлі з ЄС - хвора тема для українських машинобудівників, оскільки цей крок з боку держави визначить "бути або не бути" високотехнологічним галузям національної промисловості.

"Не викликає сумнівів той факт, що одне з основних завдань зони вільної торгівлі - це створення сприятливих умов для інвестицій з Євросоюзу в Україну і встановлення зрозуміліших, прозоріших і передбачуваних правил", - відмітив Вазадзе.

За словами депутата, після ратифікації угоди про зону вільної торгівлі з ЄС надія на прихід серйозних інвестицій в машинобудування залишиться лише ілюзією. Згідно зі світовою практикою, відсутність тарифних бар'єрів під час процесу економічної інтеграції повністю блокує приплив інвестицій в ті галузі промисловості, які не мають великого експортного потенціалу, такого, як, наприклад, у сировинних галузей.

Нагадаємо, що "АвтоЗАЗ", який є єдиним в Україні підприємством з повним циклом виробництва легкових автомобілів, нещодавно поставив на конвеєр нове авто гольф-класу.

Модель, яка отримала назву ZAZ Forza, розроблена на базі "китайця" Chery A-13, але має інший кузов - за неофіційною інформацією, від італійської дизайнерської компанії Pininfarina.

Читайте також:

На зміну "Таврії" прийшли "китайські "Запорожці"

В Україні попит на автомобілі зріс до рекордного рівня

Африканці зацікавились українськими маршрутками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: