Азаров не дослухався до Януковича при розробці Податкового кодексу

Обіцяне раніше оподаткування предметів розкоші у вигляді акцизів на літаки, вертольоти і яхти планується ввести тільки в 2014 році.

При доопрацюванні проекту Податкового кодексу уряд не прислухався до побажань президента Віктора Януковича і залишив податківцям право без попередження проводити контрольні перевірки платників.

Також у новому Кодексі нема вказівки на мінімальний розмір депозиту фізосіб (було обіцяно 200 тис. грн.), з доходу від якого буде стягуватися п'ятивідсотковий податок, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Бумага не стерпела обещания".

При цьому уряд запропонував обкладати податком дисконтний дохід, отриманий власниками облігацій.

Обіцяне раніше оподаткування предметів розкоші у вигляді акцизів на літаки, вертольоти і яхти планується ввести тільки в 2014 році.

Відмовився уряд і від своєї ідеї замінити податок з власників транспортних засобів на додаткову ставку акцизу на бензин.

Застосування податковими органами звичайних цін на оподаткування почнеться не раніше 2015 року.

Також документ містить процедуру автоматичного відшкодування ПДВ та критерії відбору компаній для його отримання.

Підприємства, що претендують на нього, повинні, зокрема, мати штат понад 20 чоловік, а середня зарплата повинна удвічі перевищувати мінімальну; розбіжності податкового кредиту та зобов'язань не можуть перевищувати 10% від заявленої до відшкодування суми; сама компанія не повинна проходити процедуру банкрутства.

За несвоєчасне відшкодування ПДВ фінансово буде відповідати держава, а за необґрунтовані заявки на його відшкодування - бізнес.

Якщо в серпні пропонувався штраф у розмірі 10% від суми неправомірною заявки, то зараз - 25%. При другому і третьому виявленні порушення розмір санкції складе 50-75%.

Такі ж штрафи будуть застосовуватися при необґрунтовано заявлених збитках.

Як відомо, уряд завершив тривалий процес обговорення проекту Податкового кодексу, у п'ятницю, 17 вересня нарешті схваливши документ.

Але в суботу та неділю, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, робоча група продовжувала коректувати "технічні моменти" кодексу.

Остаточна версія Податкового кодексу надійде до Верховної ради тільки в понеділок, повідомив журналістам у п'ятницю міністр фінансів Федір Ярошенко.

Читайте також:

Уряд схвалив проект Податкового кодексу

Кабмін розгляне проект Податкового кодексу 17 вересня

Янукович сказав Азарову "трошки образливі слова" про Податковий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: