Азаров розкрив деталі песимістичного бюджету на 2012 рік

Прем'єр-міністр Микола Азаров розповів, на який дефіцит бюджету та ріст економіки орієнтується Кабмін у 2012 році.

Сьогодні, 14 вересня, прем'єр-міністр Микола Азаров презентував проект держбюджету на 2012 рік, згідно з яким ріст економіки прогнозується на рівні 5,5%, а дефіцит сектору держуправління - на рівні 2,5% ВВП.

Таким чином, у наступному році має відбутися зниження дефіциту на 1% порівняно із 2011-м. У поточному році цей показник планується на рівні 3,5% ВВП. "Це наша гарантія стійкості фінансової системи держави при будь-якому розвитку подій", - підкреслив прем'єр.

Держбюджет на 2012 рік підготовлений урядом з урахуванням прогнозу зростання ВВП у наступному році на 5,5%, зазначив Азаров. Для порівняння, у бюджеті на поточний рік передбачено зростання ВВП на рівні 4,5%.

Пославшись на експертні оцінки, прем'єр підкреслив, що ситуація на зовнішніх ринках залишається нестабільною. "Це бюджет підтримки національного виробника", - охарактеризував прем'єр загальну спрямованість проекту документа.

Раніше директор департаменту фінансової політики міністерства економічного розвитку і торгівлі України Сергій Чекашкін заявив, що проект держбюджету на наступний рік розробляється на базі песимістичного сценарію.

"У нас основна складність пов'язана з тим, що імпорт зростає більше, ніж експорт. Скоріш за все, та сама тенденція буде збережена і в наступному році. Принаймні, бюджет розробляється на базі песимістичного сценарію, наскільки мені відомо", - сказав Чекашкін.

Нагадаємо, у поточному році вперше були розроблені два сценарії розвитку економіки країни - оптимістичний і песимістичний, але ні перший, ні другий експерти не вважають реально здійсненним.

Оптимістичний сценарій на 2012 рік, викладений Кабміном у постанові N907 від 31 серпня, передбачає реальне зростання ВВП на рівні 6,5%, а інфляцію - до 7,9%.

Песимістичний сценарій передбачає зростання ВВП в 2012 році на рівні 5% при 7,9% інфляції. У бюджеті 2011 року закладена інфляція на рівні 8,9%.

Фахівці зазначають, що публікація двох сценаріїв розвитку економіки дозволяє уряду розраховувати бюджет на основі песимістичного сценарію, публічно не відмовляючись від оптимістичних прогнозів.

Читайте також:

Кабмін презентував оптимістичний і песимістичний сценарії розвитку економіки

Економіка України у липні виросла майже на 8%

Азаров заявив, що гроші МВФ на сьогоднішній день Україні не потрібні

Нову кризу Україна переживе легше, ніж попередню

Економіка України за 7 місяців виросла на 5%

ВідеоАзаров розкрив деталі бюджету на 2012 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: