Банк Англії знищив три літаки грошей

Банк Англії знищив 882 млн старих купюр. Половину з виведених з обігу банкнот перетворюють на компост, який потім перепродують фермерам. Іншу половину спалюють.

Банк Англії знищив минулого року 882 млн старих купюр. Їхня загальна вага становить 882 тонни - стільки важать три літаки Boeing 747. Сукупна вартість знищених банкнот - 12,7 млрд фунтів: це майже чверть всіх готівкових грошей, що перебувають в обігу в країні.

Ці та інші цікаві дані були надані ЗМІ Банком Англії. Як повідомила британська преса, минулого року обсяг знищуваних старих купюр виріс на 11%. Головна "заслуга" в цьому - папірців найнижчого номіналу, у 5 фунтів. Термін їхньої "служби" лише рік, у той час як 10-фунтові та 20-фунтові банкноти служать по чотири роки.

Саме місце знищення грошових знаків, з очевидних причин, тримається в таємниці. У цьому секретному місці половину з виведених з обігу банкнот перетворюють на компост, який потім перепродують фермерам. Іншу половину спалюють, причому тепло, яке виділяється, використовується для виробництва електрики. Таким чином, сам процес знищення грошей приносить гроші.

Британські ЗМІ припускають, що спалюють старі купюри у тих же печах, в яких британська митниця знищує контрабандні сигарети.

Зазначимо, що, наприклад, у Канаді з 1983 року всі банкноти виготовляють зі стовідсоткової бавовни - їх знищують у промислових шредерах. А в Естонії всі паперові крони будуть знищені до кінця поточного року у зв'язку з переходом країни в наступному році на євро.

Читайте також:

Великобританія до 2018 року відмовиться від банківських чеків

У Британії заборонили "улюблені купюри мафії" в 500 євро

У Януковича спалили наркотики, які купила адміністрація президента

Європа переживає найважчу економічну кризу за 100 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: