Через "Північний потік" Україна втратить 700 мільйонів доларів

Через запуск "Північного потоку" Україна втратить вже у наступному році близько 700 мільйонів доларів.

Наступного року Україна відчує на собі негативний вплив обхідних російських газопроводів. Компанія Nord Stream AG, яка будує однойменний газопровід, заявила про плани з'єднати три секції першої нитки трубопроводу вже до кінця червня. Раніше в компанії планували зробити це до кінця серпня.

У Nord Stream відзначають, що постачання газу з цієї магістралі безпосередньо з Росії до Євросоюзу може початися вже в жовтні, а не в грудні-січні, як планувалося раніше. Високопоставлене джерело в Міністерстві енергетики повідомило, через запуск Nord Stream "Укртрансгаз" вже в 2012 році недоотримає 700-720 мільйонів доларів виручки, пише Комерсант Україна.

У компанії "Газпром експорт" підтвердили початок робіт на морській ділянці майбутньої траси газопроводу South Stream в межах територіальних вод Росії і Туреччини на науково-дослідному судні "Академік Голіцин".

Таким чином, "Газпром" приступив до практичної реалізації проекту другого газопроводу в обхід України.

Газопровід Nord Stream пройде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.

Потужність першої нитки складе 27 мільярдів кубометрів газу в рік, друга нитка тієї ж потужності повинна бути побудована в 2012 році.

Другий обхідний газопровід - South Stream - загальною потужністю 63 мільярди кубометрів газу на рік повинен пройти по дну Чорного моря з Росії до Болгарії, а потім - у Сербію, Угорщину, Словенію, Австрію і Північну Італію.

У прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості коментувати можливість більш раннього запуску обхідних газопроводів відмовились.

Втім, високопоставлене джерело в міністерстві заявило, що це вкрай негативно позначиться на транзиті газу через територію Україну.

"Це, по суті, дає можливість "Газпрому" проводити свою кампанію з підписання нових контрактів на 2012 рік вже з урахуванням переведення частини обсягів на Nord Stream", - говорить співрозмовник.

За його розрахунками, через запуск Nord Stream "Укртрансгаз" вже в 2012 році недоотримає 700-720 мільйонів доларів виручки.

Читайте також:

Росія завершила будівництво першої гілки "Північного потоку"

Російський газогін в обхід України запустять влітку

Росія: Україна - друг, але "Південний потік" дорожчий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: