Fitch знизило рейтинги Італії та Іспанії

Чергове рейтингове агентство наблизило Італію та Іспанію на крок до дефолту.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) Італії в іноземній і національній валюті з "АА-" до "А +", а також короткостроковий РДЕ з "F1 +" до "F1".

Прогноз зміни довгострокових рейтингів - "негативний". Стеля рейтингу була підтверджена на рівні "ААА", пише ЛІГАБізнесІнформ.

Зниження рейтингу відображає інтенсифікацію боргової кризи в єврозоні, яка, будучи серйозним фінансовим та економічним потрясінням, збільшила ризики, пов'язані з володінням італійським держборгом.

Як і припускали аналітики Fitch, рішення по борговій проблемі регіону є політично і технічно дуже складним, крім того, для його втілення в життя буде потрібен час, так само як і для того, щоб інвестори почали йому довіряти.

До того часу, поки таке рішення не знайдено, боргова криза продовжить надавати вкрай негативний вплив на фінансову стабільність і перспективи зростання економіки регіону. На довершення всього, високий рівень держборгу і значні потреби бюджету укупі з низькими темпами потенційного зростання роблять саме Італію особливо вразливою для такого роду зовнішніх потрясінь.

Нагадаємо, агентство Moody's знизило рейтинг 4 жовтня Італії відразу на 3 ступені, з "Аа2" до "А2". Standard & Poor's погіршило оцінку держборгу Італії 20 вересня.

Fitch Ratings також знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента Іспанії в іноземній і національній валюті з "АА +" до "АА-". Прогноз зміни довгострокових рейтингів - "негативний".

Як і у випадку з Італією, при зниженні рейтингів Іспанії аналітики агентства послалися на негативний вплив європейської боргової кризи і пов'язані з ним ризики для економіки країни, особливо бюджетів регіональних урядів.

Стурбованість експертів агентства викликають високий рівень держборгу Іспанії при невисоких темпах зростання економіки.

За прогнозами Fitch, середньорічні темпи зростання ВВП Іспанії будуть складати менше 2% аж до кінця 2015 року.

Агентство Moody's знизило рейтинг Іспанії ще в березні, а в липні знову помістило його на перегляд з можливістю зниження.

Читайте також:

Moody's знизило рейтинг Італії

Шанси на повторення фінансової кризи складають 40%

Fitch погіршив прогнози розвитку світової економіки

МВФ визнав, що світова економіка знаходиться на межі зупинки

Врятувати світ від другої кризи можна за 2 трильйони євро

Fitch знизило рейтинг ще однієї країни єврозони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: