Кабмін змінить ціни на український газ

Україна змінить правила утворення цін на вітчизняний газ. Планується таким чином привернути увагу інвесторів.

Уряд прагне підвищити інвестиційну привабливість розробки вітчизняних газових родовищ, змінивши порядок ціноутворення на газ, видобутий в Україні.

НКРЕ розробила проект нового порядку визначення ціни природного газу власного видобутку для газодобувних компаній.

У документі пропонується при розрахунку ціни за основу брати операційні витрати і розрахунковий прибуток компаній, а також рівень рентної плати за природний газ власного видобутку, яка розраховується відповідно до ставок, встановлених у Податковому кодексі.

Таким чином, в НКРЕ розраховують встановити єдині принципи формування цін на природний газ, нафтовий газ, газ вугільних родовищ і газ сланцевих пластів.

Крім того, розробники нових правил сподіваються, що вони будуть сприяти формуванню обґрунтованих цін на газ вітчизняного видобутку.

Нині чинний порядок, викликає невдоволення у газодобувних компаній, оскільки майже не враховував фінансові та ринкові умови їхнього бізнесу в Україні, що не сприяло формуванню конкурентних цін на газ з урахуванням витрат.

Експерти вважають, що затвердження нового порядку формування ціни газу українського видобутку разом з іншими заходами з боку держави щодо поліпшення умов роботи приватних газовидобувних компаній може сприяти притоку іноземних інвестицій у цю галузь.

Нагадаємо, до кінця 2011 року уряд має намір витратити 35 мільйонів доларів державних коштів на пошук родовищ нафти і газу.

За рахунок цих коштів планується підготувати шість перспективних нафтогазових об'єктів з прогнозними ресурсами 22 мільйони тонн умовного палива.

Читайте також:

Кабмін інвестує в розробку нафтогазових родовищ 35 млн доларів

Україна скоротила видобуток власного газу

Під Харковом знайшли родовище газу на мільярд "кубів"

Нове газове родовище відкрите у Львівській області

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: