МВФ прогнозує ЄС фінансову кризу

МВФ прогнозує, що критичний стан економіки Греції, Ірландії та Португалії може погіршити фінансове становище усієї Європи.

Фінансова криза в Греції, Ірландії та Португалії може поширитися на інші країни єврозони і Східну Європу, повідомили у Міжнародному валютному фонді (МВФ).

"Сильні заходи у відповідь у сфері політики стримали поширення проблем фінансового сектора у рамках країн єврозони, проте "інфекція", що вразила ядро єврозони і прогресує на інші країни Європи, все ще представляє реальний ризик", - повідомляє МВФ.

Зокрема, слабкість банківської системи, як і раніше, залишається випробуванням для фінансової стабільності країн єврозони.

"Хвилювання із приводу балансу фінансового сектора виходять за рамки меж країн зони євро", - запевняють експерти МВФ.

При цьому Міжнародний валютний фонд підкреслює, що країни єврозони не повинні призупиняти фінансову інтеграцію, замість цього варто зробити її повнішою, доведеною до кінця.

МФВ прогнозує, що дефіцит державного бюджету Греції знизиться до 6,2% ВВП в 2012 році з нинішніх 7,4%, Ірландії - до 8,9% з 10,8%, Португалії - до 5,5% з 5,6%.

У свою чергу один із найвідоміших світових фінансистів Джордж Сорос запевняє, що єврозона нині переживає відразу три кризи: банківську, валютну і кризу ринку суверенних облігацій.

Нагадаємо, що провідні економісти Європейського союзу прогнозують дефолт Греції. Також фахівців вважають, що дефолт в близькому майбутньому може оголосити і Ірландія. У свою чергу Португалія вже звернулася до країн єврозони по фінансову допомогу. Єврокомісія, наразі, планує влити в економіку країни близько 80 млрд євро.

Читайте також:

Сорос: Єврозона переживає одразу три кризи

ЄС виділить на порятунок економіки Португалії 80 млрд євро

Греції та Ірландії загрожує дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: