МВФ виділив Єгипту кредит у 3 мільярди доларів

Єгипет отримає від МВФ 3 мільярди доларів на стабілізацію економіки.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) погодився на виділення Єгипту кредиту на стабілізацію економіки у розмірі 3 мільярди доларів, повідомив міністр фінансів Єгипту Самір Радуан.

За його словами, кошти по кредиту виплачуватимуться протягом 12 місяців, процентна ставка по ньому складе 1,5%.

Єгипетська економіка була серйозно підірвана антиурядовими виступами у кінці січня - початку лютого 2011 року. Тільки з моменту "революції 25 січня" золотовалютні резерви скоротилися на 8 мільярдів доларів - з 36 до 28 мільярдів, а до кінця року можуть повністю виснажитися.

Дефіцит бюджету виріс на 11% і склав 2 мільярди доларів. Багато підприємств через безперервні страйки досі не запрацювали на повну потужність, а безробіття в країні вже перевищило 10%.

Прямі іноземні інвестиції в країну через останні політичні події повністю припинилися, а спад туризму вже привів до втрат казни у розмірі 2,2 мільярдів доларів. Нині заповнюваність готелів не перевищує 20%, при цьому більшість відпочивальників - місцеві жителі.

Раніше надати Єгипту фінансову допомогу і списати частину боргу країни пообіцяли США. Зокрема, як заявив президент Барак Обама, Вашингтон спише до 1 мільярда доларів боргу Каїра і надасть йому кредитні гарантії в об'ємі 1 мільярда доларів на "створення інфраструктури і робочих місць". Крім того, пільгові кредити на суму 4 мільярди доларів Єгипту готова надати Саудівська Аравія.

Нагадаємо, що у січні 2011 року в Єгипті спалахнули масові антиурядові виступи, що супроводжувалися безладами і зіткненнями з поліцією. Після трьох тижнів протестів і невтручання армії 11 лютого глава держави Хосні Мубарак вимушений був скласти з себе повноваження. Вища рада збройних сил країни, яка тимчасово очолила державу, призупинила дію конституції, розпустила парламент і затвердила склад перехідного уряду Ахмеда Шафіка.

Читайте також:

Єгипту загрожує голод

Єгипет втратив на відтокові туристів 2,2 мільярда доларів

Світовий банк виділить Тунісу та Єгипту шість мільярдів доларів

Єгипет попросив США списати 3,6 мільярда доларів боргу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: