На виплатах радянських вкладів Україна втратила 5 млрд.

Україна повертала радянські внески за рахунок валютних кредитів. Тепер доведеться повертати кредити за підвищеним курсом.

Рахункова палата оцінює втрати державних коштів України від виплати у 2008 році компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР на рівні 5 мільярдів гривень.

Про це на прес-конференції заявив голова Рахункової палати Валентин Симоненко.

За його словами, на початку минулого року уряд, не маючи гривневих ресурсів, спрямував на виплату компенсацій радянським вкладникам валютні кошти, запозичені у 2007 році. За оцінками Рахункової палати, в рамках програми повернення вкладів було використано 770 мільйонів доларів, позичених на 6 років під 6,6% річних.

"Тепер треба повертати не по 5 гривень за долар, а по 8-9 гривень за долар. І починати повертати їх необхідно з цього року" – сказав Симоненко. "В результаті девальвації гривні це рішення коштує 4,5 мільярда гривень. Таким чином, для того, щоб люди отримали 6 мільярдів гривень, уряд і Мінфін фактично витратили 10,45 мільярдів гривень державних коштів, це як мінімум", - зазначив він.

За інформацією Рахункової палати, реалізація програми повернення вкладів призвела до фінансових втрат бюджету і державного "Ощадбанку", через який поверталися гроші.

Крім того, за словами Симоненка, більше 320 тисяч людей так і не змогли отримати тисячу гривень компенсації за знецінені вклади. А прискорені темпи реалізації програми компенсації призвели до значної інфляції в першому кварталі минулого року.

Нагадаємо, минулого року "Ощадбанк" виплатив компенсацій радянським вкладникам на суму близько 6 мільярдів гривень. Гроші отримали більше 6 мільйонів людей, тоді як до реєстру "Ощадбанку" входять 12 мільйонів осіб.

У 2008 році уряд Юлії Тимошенко заявив про намір повернути радянським вкладникам близько 20 мільярдів гривень. Вкладники отримували по 1 тисячі гривень одноразових виплат.

Цього року на компенсацію вкладів колишнього Ощадбанку СРСР держбюджет передбачає всього 250 мільйонів гривень. Ще восени минулого року на ці потреби планувалося виділити 9 мільярдів.

Читайте також:

Уряд забрав гроші в радянських вкладників

"Ощадбанк" вимагає від пенсіонерки повернути "Юліну тисячу"

"Ощадбанк" вже виплатив 6 млрд. грн.

Уряд Тимошенко розплачується з радянськими боргами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: