Нацбанк презентував монети до Олімпійських Ігор

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Монети коштують 30 і майже тисячу гривень.

Сьогодні, 28 квітня, Нацбанк ввів в обіг одразу дві пам'ятні монети "Ігри ХХХІ Олімпіади", що відбудуться влітку в Бразилії.

10-гривнева монета виготовлена зі срібла найвищої проби Ag 925. Тираж – до 3,5 тисячі штук. Коштує одна така монета з футляром 989 грн.

2-гривнева монета виготовлена з нейзильберу тиражем 30 тисяч штук. Її вартість – 30 грн.

На аверсі монет розміщено зображення бухти Гуанабара, на вході до якої височить гора Цукрова Голова, що слугує візитівкою міста Ріо-де-Жанейро. На реверсі монет на тлі абрису статуї Ісуса Христа на горі Корковадо в Ріо-де-Жанейро зображено хвилясту зелену стрічку, на якій – піктограми, що символізують різні види спорту, під нею на хвилястих лініях – знак Національного олімпійського комітету України.

"Випуск монет присвячено важливій події у світовому спортивному житті – Іграм XXХI Олімпіади в місті Ріо-де-Жанейро, що стануть першими такими змаганнями в Південній Америці. Я переконаний, що українські спортсмени з гідністю представлять нашу державу на цих міжнародних змаганнях, адже історія олімпійського руху в Україні налічує понад півстоліття і з кожним роком олімпійські результати наших спортсменів лише поліпшувалися", - сказав заступник голови НБУ Яків Смолій на презентації монети.

Україна вже має 151 путівку на Олімпіаду, уточнив міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Нагадаємо, Нацбанк випустив пам'ятну монету "Феодосій Печерський", яку продає за понад 900 грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції