Німеччина не вірить у порятунок Італії від дефолту

Борг італійського уряду нині досягає близько 1,8 трлн євро, тоді як стабілізаційний фонд єврозони складає лише 440 млрд євро.

Німецький уряд сумнівається, що Італію ще можна врятувати від дефолту, навіть якщо вдасться домовитися про потроєння об'ємів стабфонду єврозони.

Німецька влада вважає, що фінансові потреби Риму настільки великі, що ресурсів, які є в наявності, просто не вистачить. Борг італійського уряду нині досягає близько 1,8 трлн євро, тоді як стабілізаційний фонд єврозони складає лише 440 млрд євро і був призначений для допомоги невеликим економікам таких країн, як Греція, Ірландія або Португалія.

Раніше цього тижня міністр економіки Німеччини Філіп Реслер виступив з різкою критикою відносно вимоги глави Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, який закликав переглянути умови і фінансові рамки Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF).

Баррозу заявив, що лідери країн єврозони повинні гарантувати наявність в європейському стабфонді коштів, необхідних для того, щоб зупинити поширення боргової кризи. Теоретично збільшення стабфонду може підвищити упевненість кредиторів в економічній стійкості Італії.

Раніше цього тижня прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі заявив, що уряд країни істотно скоротить бюджет не до 2014, а вже до 2013 року. Це, на думку експертів, також повинно сприяти зменшенню побоювань власників боргових зобов'язань Італії.

Виступаючи перед парламентом, Берлусконі визнав, що "криза існує", причому, на думку італійського прем'єра, вона вже вийшла за межі якої-небудь однієї країни. Проте глава уряду запевнив італійців і Євросоюз, що фінансова система країни "стабільна", а банки "кредитоспроможні".

Проте зниження кредитного рейтингу США агентством Standard & Poor's в п'ятницю, 5 серпня, швидше за все, не зменшить, а лише збільшить побоювання інвесторів, і в тому числі утримувачів боргових зобов'язань країн єврозони. У цих умовах фінансова стійкість Італії, відносно якої стурбована влада Німеччини, може викликати нові сумніви.

Читайте також:

Фондові ринки Європи за день обвалились на 3%

Італія опинилась на порозі фінансової кризи

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Економіка Італії може обвалитися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: