"Північний потік" відбере в України 20% транзитних грошей

Світові експерти запевняють, що виручка України від транзиту російського газу впаде після запуску "Північного потоку" на 20%.

Фахівці міжнародного рейтингового агентства Fitch вважають, що введення в експлуатацію першої гілки газопроводу "Північний потік" призведе у наступному році до падіння доходів від транзиту газових операторів України і Словаччини - НАК "Нафтогаз України" і Slovensky Plynarensky Priemysel (SPP) - на 20%.

Експерти Fitch вважають, з початком роботи першої гілки "Північного потоку" газ з РФ зможе надходити в Німеччину та інші західноєвропейські країни безпосередньо, і це негативно відіб'ється на фінансах "Нафтогазу" і SPP.

На думку агентства, введення в експлуатацію альтернативного маршруту також посилює позицію "Газпрому" в суперечці з "Нафтогазом" з приводу поточних газових контрактів. Тому Fitch не виключає повністю можливих проблем з транзитом російського газу через територію України, як в 2006 і 2009 роках, у зв'язку з існуючими розбіжностями.

Нагадаємо, Росія у вівторок, 6 вересня, почала заповнювати газом першу нитку газопроводу "Північний потік".

Потім впродовж місяця газопровід буде готовий до постачань газу європейським споживачам - це відбудеться у кінці жовтня - листопаді.

Читайте також:

"Північний потік" збільшить залежність Європи від Росії

Росія запускає газопровід в обхід України

Україна ще 10 років буде головним транзитером російського газу

Росія заявила про можливість будівництва нової гілки Північного потоку

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: