План Маршалла для України: у Литві заявили про фінансову підтримку проекту

План Маршалла для України: у Литві заявили про фінансову підтримку проекту

Фото: Reuters

Він передбачає збільшення допомоги від ЄС.

Ідея здійснення "плану Маршалла"для України має політичну і фінансову підтримку.

Про це заявив речник Сеймасу Литви Вікторас Пранцкєтіс під час зустрічі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом у Києві, йдеться в повідомленні "Урядового порталу".

Гройсман зауважив, що ініціатива Литви щодо "плану Маршалла"  дозволить пришвидшити  модернізацію країни. Своєю чергою Пранцкєтіс наголосив, що Литва залишається адвокатом України в Євросоюзі та НАТО в контексті протидії військовій агресії Росії.  

"Але сьогодні на порядку денному ще й економічний успіх України. Саме тому й народилася ідея Плану Маршалла, яку ми озвучили та окреслили в Європі та США", - додав Пранцкєтіс.

Нагадаємо 2014 року Литва ініціювала на рівні Євросоюзу дискусії з приводу шестирічної фінансової допомоги Україні в обсязі 30 млрд євро. Відповідну резолюцію ухвалили комітети з закордонних і європейських справ литовського парламенту.

В документі йдеться, що Литва пропонує переглянути бюджет ЄС 2014-2020 років для того, щоб виділити до 3% на реалізацію нового "плану Маршалла" для України, і таким чином сформувати інструмент фінансової допомоги Україні, який досягав би 30 млрд. євро.

Повʼязані теми:

Наступна публікація