Стало відомо, коли і де представлять "План Маршалла" для України

Автор "Плану Маршалла" щодо України розповів, як наразі відбувається підготовка цього документа.

"План Маршалла" щодо українського питання представлять на саміті Східного партнерства у листопаді 2017 року.

Про це в інтерв'ю "Сегодня" заявив один з авторів документа, екс-прем'єр Литви Андрюс Кубілюс.

"Відразу після Революції гідності про такий "План Маршалла" говорили не тільки ми, а й такі знамениті люди, як Джордж Сорос. Всі бачили, що Україні потрібна допомога, але, на жаль, далі слів це нікуди не просунулася. Тому на початку цього року, коли підходило естонське головування в Євросоюзі, ми в Сеймі вирішили викласти свої ідеї в офіційному документі. Ми це зробили ще на початку лютого і ухвалили на засіданні Сейму", – розповів Кубілюс.

Литовський політик додав, що далі автори українського "плану Маршалла" пішли "по різних коридорах великих держав західного світу".

"І перший результат ми отримали наприкінці березня. На голосування Конгресу ЄНП, який проходив на Мальті, ми запропонували резолюцію, де згадується "План Маршалла для України". Вона була ухваленаодноголосно і тоді ми зрозуміли, що ця ідея вже починає ставати більш реальною. Потім наша делегація разом з Ганною Гопко (головою комітету ВР у закордонних справах, – ред.) і її колегами відправилася до Вашингтона. Пройшли там по всіх коридорах від Білого дому до Держдепу і Конгресу. Почули досить позитивні відгуки, що дійсно потрібно мати як ой-то схожий на План Маршалла інструмент", – розповів він.

"І ось зараз ми рухаємося далі, плануємо до кінця червня поїхати в Берлін і Брюссель. Також є ціла низка конференцій, скажімо, в Лондоні на початку липня. І, нарешті, ми представимо "План Маршалла для України" на саміті Східного партнерства у листопаді, де, сподіваємося, згадка про цей документ з'явиться в підсумковій декларації саміту", – резюмував Кубілюс.

Нагадаємо, 1 квітня цього року найбільша у Європарламенті Європейська народна партія схвалила резолюцію про розробку довгострокового плану підтримки України, так званого "плану Маршалла" для України. 

Як відомо, 2014 року Литва ініціювала на рівні Євросоюзу дискусії з приводу шестирічної фінансової допомоги Україні в обсязі 30 млрд євро. Відповідну резолюцію прийняли комітети з закордонних і європейських справ литовського парламенту.

В документі йдеться, що Литва пропонує переглянути бюджет ЄС 2014-2020 років з тим, щоб з передбаченого зараз бюджету в 1 000 млрд євро виділити до 3% на реалізацію нового "плану Маршалла" для України, і таким чином сформувати інструмент фінансової допомоги Україні, який досягав би 30 млрд. євро. 

Залиште свій коментар