Рада відмовилась закрити офшори на Кіпрі

Депутати не стали забороняти українським компаніям виводити гроші на Кіпр, уникаючи при цьому оподаткування.

Верховна рада відмовилась внести до порядку денного постанову про денонсацію угоди про уникнення подвійного оподаткування з Республікою Кіпр.

За проголосували лише 108 депутатів. Від Партії регіонів проголосував 1 депутат, від БЮТ - 66, від НУ-НС – 37, комуністів – 0, "Реформ заради майбутнього" – 1, Народної партії – 0, позафракційних – 3. Постанова була ініційована фракцією БЮТ.

Як відомо, номінально Кіпр не є офшором, але його законодавство дозволяє українським компаніям виводити туди гроші і платити там податки за значно нижчими ставками. Кіпр є головним інвестором в економіку України, хоча насправді це є виведені українські гроші.

"Два роки тому одна з найбільших корпорацій, регіональна така, поміняла 5 мільярдів доларів акцій на акції двох офшорних компаній на Кіпрі. Методологічно, тільки з цієї оборудки платіжний баланс України впав на 5 мільярдів, і Нацбанк мав продати мільярд доларів через цю оборудку", - заявив з трибуни бютівець Сергій Терьохін.

"Давайте не дурити голову – з 1993 року йдуть переговори з Кіпром, не збирається Кіпр нічого робити. Їх це влаштовує. Давайте денонсувати (в односторонньому порядку)", - заявив депутат.

Після невдалого голосування Володимир Литвин пообіцяв звернутися до Кабміну, щоб той підготував відповідні документи про денонсацію угоди.

Як увідомо, глава уряду Микола Азаров є противником розірвання угоди з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування.

На його думку, проблему з офшорами слід вирішувати в комплексі. "Якщо говорити в цілому про офшори, то у нас у світі існує, мабуть, більше 50 офшорів, зокрема в таких країнах, як Великобританія. Тому штучне притягнення уваги до однієї сторони ніби відволікає нашу увагу від загальної проблеми взаємодії та економічних зв`язків з офшорами", - вважає  прем'єр.

Читайте також:

Україна увійшла у список найбільш привабливих для офшорів країн

Тігіпко вирішив перекрити відтік українських грошей на Кіпр

Офшор Фірташа купив 90% концерну "Стірол"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: