Російський газ для України може подешевшати до 150 доларів

Якщо Україна віддасть Росії половину своєї ГТС, то газ для неї може подешевшати до 150 доларів.

Ціна російського газу для України може знизитись до 150 доларів за тисячу "кубів", повідомив генеральний директор Фонду національної енергетичної безпеки Росії Костянтин Симонов.

Про це він заявив у рамках експертного опитування на тему: "Які домовленості були досягнуті в результаті переговорів між Віктором Януковичем, Дмитром Мєдвєдєвим і Володимиром Путіним 24 вересня".

"Як я розумію, українське керівництво згодне розглядати варіант спільного управління газотранспортною системою. Росія, зі свого боку, погодилася не наполягати на вступі України в Митний союз і Єдиний економічний простір. Можливо, ми повертаємося до теми трибічного консорціуму за участю європейських компаній. Але це буде дещо інша схема, ніж була за часів Кучми, коли передбачалося, що три сторони входять в нього на рівних умовах.

За словами Симонова, якщо говорити про офіційні підсумки, то можна говорити тільки про зміну вартості транзиту і доведення її до рівня, про який просила українська сторона, - 3 долари за 100 км.

При цьому якщо Україна погодиться передати трубу під російське управління, вона зможе претендувати на внутрішньоросійські ціни на газ. Сьогодні це 120 доларів за тисячу кубометрів плюс доставка, ціна може складати 150 доларів. У будь-якому випадку, ціна може бути нижча, ніж ті 230 доларів, про яких увесь час говорить українська влада, вважає Симонов.

Як повідомляє офіційний сайт президента України, в стосунках України і Росії накопичилися питання, що вимагають невідкладного рішення, і найголовніший з них - співпраця в енергетичній сфері.

Про це заявив президент Віктор Янукович під час зустрічі з президентом РФ Дмитром Медведєвим в резиденції Президента РФ в селі Завидово Тверській області. В той же час Віктор Янукович підкреслив, що в цьому питанні буде знайдено конструктивне рішення.

Читайте також:

Ціну на газ визначать до кінця жовтня

Україна розраховує на нову ціну на газ з 2012 року

Азаров: Україна і Росія домовились про перегляд газових контрактів

Газові переговори: між Росією і Україною досягнуто суттєвого прогресу

Російський газ подешевшає для українців

ціна за російський газ для України може скласти $150 за 1 тис. кубометрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: