СП: "Юліні тисячі" будуть повертати ще 400 років

Секретаріат президента різко розкритикував обіцянки Юлії Тимошенко повернути українцям знецінені радянські вклади.

Обіцянка уряду протягом двох років погасити зобов'язання держави по виплатах знецінених вкладів Ощадбанку СРСР залишиться передвиборчим гаслом. Про це заявили у Секретаріаті президента.

За даними СП, виплати 2008-2010 років становитимуть лише 5,5% необхідного обсягу.

Відповідно до закону від 21 листопада 1996 року "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" зобов'язання держави перед громадянами за знеціненими заощадженнями, поміщеними в установи колишнього Ощадбанку СРСР, становлять 121,9 мільярда гривень.

Протягом 11 років (з 1997 до 2008 року) було виплачено 10,5 мільярда. У 2009 році на знеціненні вклади було виділено тільки 250 мільйонів гривень, відзначили в Секретаріаті.

За словами чиновників, з урахуванням виплати запланованого обсягу у 2009 році, заборгованість за знеціненими заощадженнями становитиме 111,15 мільярда гривень. В той же час, до реєстру вкладників, які втратили свої гроші, станом на 9 жовтня цього року були включені 12 968 846 особи, з яких отримали виплати 6 392 793 громадянина.

Це становить лише 49,3% від загальної кількості зареєстрованих осіб. А на виплату однієї тисячі гривень чекають 6 576 053 громадян, зазначили експерти СП.

У проекті держбюджету на 2010 рік, внесеному на розгляд Верховної ради, наголосили вони, на здійснення виплат за знеціненими заощадженнями закладено ресурс у обсязі 250 мільйонів гривень.

Зважаючи на обсяг зобов'язань держави з таких виплат, передбачений на 2010 рік, фінансовий ресурс становить лише 0,2% від необхідного загального обсягу.

Із загальної чисельності вкладників, які не отримали до цього часу компенсацію, але внесені до реєстру вкладників, у 2010 році компенсацію зможуть отримати лише близько 4%, йдеться в повідомленні.

За передбачених на 2010 рік темпів повернення заощаджень для повного розрахунку держави за своїми зобов'язаннями необхідно буде понад 400 років, додали у Секретаріаті президента.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко пообіцяла, що у 2010 році продовжаться виплати грошей радянським вкладникам.

Повернення знецінених вкладів повинно було поновитися влітку цього року, але було відкладено.

У 2008 році Ощадбанк виплатив українцям компенсацій на суму близько 6 мільярдів гривень. Гроші отримали більше 6 мільйонів людей, тоді як до реєстру вкладників, чиї кошти знецінилися після розвалу СРСР, входять 12 мільйонів осіб.

Більшість вкладників отримали на руки по тисячі гривень.

Читайте також:

Тимошенко пообіцяла повернути "Юліні тисячі" за чотири місяці

Виплату "юліних тисяч" відклали на невизначений термін

Секретаріат Ющенка назвав виплату "юліних тисяч" фарсом

Тимошенко обіцяє знову видавати "юліну тисячу" після виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: