США розпочали торгову війну з Китаєм

В США рорзроблено законопроект, який дозволить владі США накладати компенсаційні мита на товари з тих країн, де для стимулювання експорту навмисно занижується курс національної валюти.

У США розробили законопроект, який дозволить американцям накласти компенсаційні мита на товари з тих країн, де для стимулювання експорту навмисно занижується курс національної валюти, зокрема з Китаю.

Протягом тижня сенату належить прийти до висновку щодо того, чи виявиться така міра позитивним стимулом для американської економіки або ж приводом для початку торгової війни з найбільшим партнером країни - Китаєм.

Прихильники законопроекту стверджують, що курс юаня зараз занижений на 40% і це веде до того, що ціни на китайські товари штучно стають менше, а американські товари надмірно дорожчають.

Таким чином, Китай отримує перевагу на світових ринках, а щорічний показник торгового дефіциту США через співпрацю з КНР постійно зростає (на даний момент він вже досяг 250 млрд доларів).

Крім того, прихильники законопроекту наголошують: якщо китайська валюта підніметься в ціні, американський експорт почне зростати, що стане стимулом для створення робочих місць в США, а це необхідно для країни, яка останнім часом зіткнулася з гострою проблемою безробіття.

Раніше політику китайської влади піддав критиці і Євросоюз. Єврокомісар з торгівлі Карел де Гюхт також прийшов до висновку, що КНР занижує курс юаня, дестабілізуючи світову економіку. При цьому він визнав, що імпорт дешевих китайських товарів, особливо сировини для потреб європейських виробництв, допомагає ряду країн ЄС.

Народний банк Китаю засудив запропонований властями США законопроект про санкції за заниження курсів валют. На думку представників банку, прийняття відповідного закону розв'яже торгову війну між країнами-партнерами.

"Існує безліч причин торгового дисбалансу, і у випадку з США і Китаєм курс юаня такою причиною не є", - вважають в китайському ЦБ.

Крім того, Міністерство закордонних справ Китаю висловило різкий протест в зв'язку з ініціативою Сполучених Штатів.

"США під приводом боротьби з валютним дисбалансом намагаються ввести протекціоністські заходи торгівлі, що суперечать принципам СОТ", - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства КНР.

Раніше Європейська комісія назвала небезпечними для споживачів 1993 товари, причому 60 відсотків з них виявилися китайського походження. Такі дані наводяться на офіційному сайті Єврокомісії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: