Світові ціни на нафту різко обвалились

Світові ціни на нафту різко обвалились

Світові ціни на нафту різко обвалились / Фото: Зеркало недели

Європейська криза знову обвалила світові ціни на нафту.

Нафта на біржах в Лондоні і в Нью-Йорку за підсумками торгів 17 листопаді різко подешевшала. За один торговий день нафтовий барель став дешевше більш ніж на 3,5 долара, а ціни на нафтові ф'ючерси впали в середньому на 3,5%.

У тому числі ціна нафти Brent напередодні вперше з початку поточного місяця просіла нижче рівня 110 доларів, зупинившись нижче 109 доларів за барель. Ціна нафти WTI напередодні знову провалилася нижче психологічного рівня 100 доларів, зупинившись нижче за позначку 99 доларів за барель. При цьому ціновий спред між Brent і WTI змінився неістотно і склав 9,4 долара.

Нафта на біржах напередодні подешевшала через ліквідацію довгих позицій, викликаної виведенням коштів з ризикових активів. Глобальні інвестори як і раніше стурбовані можливістю посилення боргової кризи країн єврозони. Інвестори побоюються, що боргові проблеми Греції, Іспанії та Італії поширяться на країни зі стабільною економікою, а фінансова криза переросте в економічну.

На цьому тлі долар напередодні помітно підріс проти євро та інших валют. Так, індекс долара для шести провідних світових валют виріс 17 листопада ще на 0,35% і оновив свій максимум за шість тижнів, зупинившись вище позначки 78,2 пункту. При цьому провідні фондові індекси США впали в середньому на 1,5%, забезпечивши умови для активних продажів нафтових ф'ючерсів.

Читайте також:

План порятунку єврозони призвів до подорожчання нафти

Світові ціни на нафту стрімко злетіли

Колумбія пропонує Україні видобувати нафту і газ на її території

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Наступна публікація