Українці продовжують скуповувати валюту

Українці купили у жовтні валюти майже на 2,5 мільярда доларів.

 

За минулий місяць населення придбало у банках іноземної валюти на 2,45 млрд. доларів (в еквіваленті), тоді як здало в обмінники лише 1,04 млрд дол., повідомили у Нацбанку.

Таким чином, чистий відтік готівкових доларів і євро з банків склав 1,4 млрд дол. Відзначимо, що більший відтік готівкової валюти з банківської системи в 2011 році був зафіксований лише у вересні (2,1 млрд. дол.), що було рекором купівлі з кризового листопада 2008 року, пише Дело.

Таким чином, паспортизація валютного ринку відчутних результатів поки що не принесла - відтік доларів, євро і їм подібних з банків триває великими темпами. Правда, з іншого боку, невідомо, які показники зафіксував би Нацбанк, якби нові валютні правила не була запроваджені.

Реально ж нововведення Нацбанку вплинуло на обсяги валютообмінних операцій на готівковому ринку, які істотно скоротилися. Якщо в попередні три місяці цей показник становив 5,0-5,2 млрд дол., то в жовтні сумарний обсяг купленої та проданої банкам готівкової валюти становив 3,5 млрд дол. (мінімум з січня 2011 року).

Нагадаємо, з 23 вересня, населення України не могло обмінювати валюту без наявності паспорта (раніше без документів можна було купити-продати валюти на 15 тис. грн.).

З 28 жовтня НБУ трохи спростив процедуру продажу валюти банкам - для цього клієнту достатньо пред'явити будь-який документ, що засвідчує особистість. При цьому "ксерити" документ касири не будуть. А ось придбати валюту, як і раніше, можна тільки за паспортом і з його копіюванням.

Читайте також:

Долар у наступному році може подорожчати до 12 гривень

В Києві масово закриваються обмінники

Валютний чорний ринок Києва "оселився" на вокзалі

Нацбанк переконує, що гривня падати не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: