Українці продовжують скуповувати валюту

Дата публікації
Перегляди
2334
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці продовжують скуповувати валюту

Українці продовжують скуповувати валюту / Фото: УНІАН

Українці купили у жовтні валюти майже на 2,5 мільярда доларів.

 

За минулий місяць населення придбало у банках іноземної валюти на 2,45 млрд. доларів (в еквіваленті), тоді як здало в обмінники лише 1,04 млрд дол., повідомили у Нацбанку.

Таким чином, чистий відтік готівкових доларів і євро з банків склав 1,4 млрд дол. Відзначимо, що більший відтік готівкової валюти з банківської системи в 2011 році був зафіксований лише у вересні (2,1 млрд. дол.), що було рекором купівлі з кризового листопада 2008 року, пише Дело.

Таким чином, паспортизація валютного ринку відчутних результатів поки що не принесла - відтік доларів, євро і їм подібних з банків триває великими темпами. Правда, з іншого боку, невідомо, які показники зафіксував би Нацбанк, якби нові валютні правила не була запроваджені.

Реально ж нововведення Нацбанку вплинуло на обсяги валютообмінних операцій на готівковому ринку, які істотно скоротилися. Якщо в попередні три місяці цей показник становив 5,0-5,2 млрд дол., то в жовтні сумарний обсяг купленої та проданої банкам готівкової валюти становив 3,5 млрд дол. (мінімум з січня 2011 року).

Нагадаємо, з 23 вересня, населення України не могло обмінювати валюту без наявності паспорта (раніше без документів можна було купити-продати валюти на 15 тис. грн.).

З 28 жовтня НБУ трохи спростив процедуру продажу валюти банкам - для цього клієнту достатньо пред'явити будь-який документ, що засвідчує особистість. При цьому "ксерити" документ касири не будуть. А ось придбати валюту, як і раніше, можна тільки за паспортом і з його копіюванням.

Читайте також:

Долар у наступному році може подорожчати до 12 гривень

В Києві масово закриваються обмінники

Валютний чорний ринок Києва "оселився" на вокзалі

Нацбанк переконує, що гривня падати не буде

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2334
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація