Нацбанк переконує, що гривня падати не буде

Нацбанк переконує, що гривня падати не буде

Нацбанку переконує, що гривня падати не буде / Фото: Український погляд

Причин для падіння курсу гривні в Україні Нацбанк не знайшов.

Економічних підстав для ослаблення гривні немає, але зафіксовано тиск на готівковому валютному ринку, повідомив директор генерального економічного департаменту Національного банку України (НБУ) Ігор Шумило.

"Економічних підстав для ослаблення національної валюти, тим більше, значного, немає", - сказав він у Києві в п'ятницю, 28 жовтня.

При цьому Шумило відзначив, що тиск на готівковому валютному ринку формується не тільки фізичними особами, а й представниками тіньового бізнесу.

За його словами, курс наразі відчуває девальваційний тиск, але можливі лише незначні коливання гривні близько існуючого рівня.

"Якщо подивитися на реальний ефективний обмінний курс Україну, то зараз ми фактично повернулися на початок року, і ми ще маємо ціновий запас реальної конкурентної спроможності близько 20%", - підкреслив він.

Як повідомлялось, за підсумками вересня українці купили в банках інвалюти на 2,1 млрд дол. більше, ніж здали до обмінників. Це рекордний обсяг чистої купівлі іноземної валюти на готівковому ринку з кризового листопада 2008 року.

Читайте також:

Гривні пророкують падіння до 8,50 за долар

Арбузов обіцяє втримати долар по 8

Долар може подорожчати до 10 гривень

Відсьогодні продавати валюту можна без паспорта

Податкова відкрила полювання на покупців валюти

Повʼязані теми:

Наступна публікація