Відсьогодні продавати валюту можна без паспорта

Дата публікації
Перегляди
3652
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Відсьогодні продавати валюту можна без паспорта

Відсьогодні продавати валюту можна без паспорта / Фото: УНІАН

З 28 жовтня здати валюту в обмінник або банк стане простіше - для цього достатньо пред'явити будь-який документ, що засвідчує особу.

Відсьогодні набувають чинності спрощені правила роботи готівкового валютного ринку. Правда, пом'якшення стосується тільки продажу банкам та обмінникам валюти.

Зокрема тепер здати валюту (на суму до 150 тис. грн) можна буде, пред'явивши будь-який документ, що засвідчує особу, причому його копіювання касиром забороняється, пише Дело.

А ось з покупкою валюти населенням все без змін: як і раніше, потрібно буде пред'явити паспорт, при цьому банки зобов'язані його відксерити, а отриману копію - проштампувати.

Даний пом'якшений режим обміну готівкової валюти буде діяти до 1 вересня 2012 року.

Нагадаємо, з 23 вересня українцям заборонили обмінювати валюту без наявності паспорта (раніше без документів можна було купити-продати валюти на 15 тис. грн.).

Кількома днями пізніше глава Національного банку України Сергій Арбузов заявив, що правила роботи на готівковому валютному ринку можуть бути переглянуті і обмінювати валюту на невеликі суми можна буде без паспорта.

Згодом від цієї ідеї в Нацбанку відмовилися - 12 жовтня Арбузов виступив із заявою, в якій повідомив, що регулятор спрощує тільки процедуру продажу готівкової валюти банкам. За його словами, це нововведення буде діяти до закінчення Євро-2012.

Як повідомлялось, за підсумками вересня українці купили в банках інвалюти на 2,1 млрд дол. більше, ніж здали до обмінників. Це рекордний обсяг чистої купівлі іноземної валюти на готівковому ринку з кризового листопада 2008 року.

Читайте також:

Українцям пояснили, як міняти валюту без ксерокса

Янукович похвалив Нацбанк за витівку з паспортами

Третина українців хоче скасування паспортних новацій Нацбанку

Іноземні студенти сидять голодні через нові правила обміну валют

Податкова відкрила полювання на покупців валюти

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3652
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація