Іноземні студенти сидять голодні через нові правила обміну валют

Банки то посилаються на брак бланків обміну, то вимагають довідку про походження коштів.

Нові правила обміну валют - лише за паспортами - вдарили по іноземцях. Вони масово скаржаться на те, що не можуть обміняти готівку: банки то посилаються на брак бланків обміну, то вимагають довідку про походження коштів.

Студент-йорданець Рамі вчиться у Донецькому університеті. Майже два тижні він сидить на голодній пайці, не дивлячись на те, що тато із мамою регулярно надсилають Рамі перекази у твердій американській валюті.

У хлопця є лише ксерокопія паспорта, оригінал зберігається у деканаті. Але для пунктів обміну це далеко не аргумент.

Однак, тим його товаришам, яким вдалося дістати оригінал паспорта, валюту все одно не міняють. Пояснюють це відсутністю якихось бланків.

У свою чергу гості з Латвії Робертс та Оскарс даремно розмахували своїми паспортами громадян ЄС перед київським обмінником. Лати на гривні їм не поміняли, хоча вивіска обіцяє обмін усіх валют.

Пояснити ТСН причини поневіряння іноземців в Україні, у Національному банку пообіцяли згодом. Співробітниця одного з обмінників на умовах анонімності поскаржилася, що її робота стала просто нестерпною.

"Вони ввели це, як все у нас в країні. А ми повинні сидіти, як ідіоти. Перед Євро-2012. Тут Євро через рік і вони будуть просто в шоці від нас", - розказала жінка.

Здати долари чи євро за наявності паспорта не так проблематично, розповіла співрозмовниця ТСН. А от продати гривні і обміняти їх на європейську чи американську валюту - ціла історія.

Так польському журналісту Петру Погоржельському не вдалося придбати в одному зі столичних банків 100 доларів.

Як тільки співробітник банку дізнався, що іноземець хоче придбати, а не здати долар, то відразу поцікавився джерелом походження доходу у гривнях та попросив документ, який підтверждує, звідки у нього взялася гривня.

В Асоціації українських банків запевняють - усі ці копії та бланки не більше, ніж макулатура. Бо жодна інстанція в Україні не зможе обробляти такий масив інформації.

"Ці копії залишаються в банку, вони не йдуть нікуди. Як можна моніторити ці купи паперу? Вони будуть лежати по обмінках", - сказав голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Тим часом на вулицях Києва вже з'явилися міняйли - біля великих торгових центрів та на залізничному вокзалі.

Зазначимо, що на потребу часу на Facebook була створена група "Поміняти бабло". Сюди додають лише знайомих, перевірених людей. схема працює простіше, аніж у Нацбанку. Залишаєш повідомлення, знаходиш товариша по обміну, після чого своє ж повідомлення знищуєш.

Читайте також:

Паспортизація обміну валюти викликала падіння гривні

У столиці з'являться банкомати-обмінники валюти

Нацбанк розбудив в Україні валютний "чорний ринок"

Без паспорта навіть депутати не змогли обміняти валюту

ВідеоКупівля-продаж валюти у підворіттях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: