Янукович похвалив Нацбанк за витівку з паспортами

Янукович похвалив Нацбанк за витівку з паспортами

Фото: УНІАН

З України у великих обягах висмоктували валюту, цілі бригади міняли цілодобово гривні на валюту, валюту пакували і вивозили, розповів президент.

Рішення Національного банку, щодо введення обміну валюти за паспортами, зупинило вивіз валюти з країни.

Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю одному із українських телеканалів.

"Національний банк в нас незалежний. Взагалі, всі хочуть бути незалежні, але як навести лад в країні і порядок? Всі хочуть, щоб був і порядок, і бути незалежними", - зазначив він.

"Я мав дуже жорстку розмову з Національним банком, коли вони ввели ці паспорти... А потім, коли я подивився, як кажуть, глибоко цю проблему, я дійсно зрозумів причину, чому це робилося", - розповів Янукович.

"З України висмоктували валюту. А хто це робив? Тіньовий бізнес, корупціонери", - заявив президент.

"Коли Національний банк відчув, що почали вивозити валюту з країни, і у великих обсягах, використовувати різні схеми, конвертаційні центри, ви про них багато чули, ну і через обмінки, були цілі бригади, які міняли цілодобово гривні на валюту, валюту пакували і вивозили. Це вже тут треба було щось робити", - уточнив він.

"Нацбанк прийняв жорсткі заходи, трошки перегнули палку, зробили незручності, але ми побачили, як за тиждень майже на 500 мільйонів менше стало обміну валюти", - додав Янукович.

Нагадаємо, 12 жовтня, на офіційному сайті Нацбанку була розміщена заява глави регулятора Сергія Арбузова, згідно з якою банкам дозволяли проводити обмінні валютні операції без копіювання першої сторінки паспортів клієнтів.

Читайте також:

Гривні пророкують падіння до 8,50 за долар

Янукович заборонив надавати валютні кредити

Обмінники не повірили, що валюту можна міняти без ксерокса

НБУ скасував копії паспорту для обміну валюти

Повʼязані теми:

Наступна публікація