Гривні пророкують падіння до 8,50 за долар

Гривні пророкують падіння до 8,50 за долар

Гривні пророкують підання до 8,50 за долар

Якщо Кабмін не підвищить тарифи на газ для населення, долар до кінця року подорожчає на 50 копійок.

Гривня може подешевшати на 6% по відношенню до долара до кінця року через збільшення дефіциту поточного платіжного балансу України, викликаного падінням світових цін на метал.

Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на заяву аналітика інвестиційного банку Renaissance Capital Анастасії Головач.

За її словами, курс української національної валюти може опуститися до 8,5 грн за долар.

Renaissance Capital підвищив прогноз дефіциту поточного платіжного балансу України в цьому році до 8,5 млрд дол. із прогнозованих раніше 5 млрд дол., враховуючи "глобальне зниження цін на метали". В інвестиційному банку нагадали, що скорочення попиту на метали - найбільший експортний товар України - призвело до падіння економіки країни на 15% в 2009 році після краху Lehman Brothers Holdings, що викликало скорочення світового попиту на сировинні товари.

Крім того, як зазначила Головач, золотовалютні резерви Національно банку України, які скоротилися у вересні до 34,95 млрд з 38,2 млрд дол. місяцем раніше, можуть зменшиться в цілому на 7 млрд дол. до кінця року, тому що регулятор змушений продавати іноземну валюту на міжбанківському ринку, утримуючи курс гривні.

"Будь-яка різка девальвація може спровокувати агресивне збільшення попиту на іноземну валюту, і як результат - скорочення коштів на депозитах в банках", - сказала вона.

Експерт також висловила думку, що уряд України зможе уникнути "серйозної девальвації" за рахунок підвищення тарифів на природний газ населення, розблокувавши таким чином програму кредитування Міжнародним валютним фондом на загальну суму 15,6 млрд дол.

"Національний банк буде втримувати курс гривні до 8,5 за долар принаймні до парламентських виборів у жовтні наступного року", - вважає Головач.

Як повідомлялось, Нацбанк нещодавно пообіцяв, що курс гривні до долара до кінця 2011 року залишиться стабільним завдяки надійним макроекономічним підставам.

Читайте також:

Арбузов обіцяє втримати долар по 8

Долар може подорожчати до 10 гривень

Експерти прогнозують обвал гривні

Нацбанк за місяць розтратив 3 мільярди доларів держрезервів

Паспортизація обміну валюти викликала падіння гривні

Повʼязані теми:

Наступна публікація