Вулиці батальйону "Нахтігаль" на Львівщині не буде

Вулиці батальйону "Нахтігаль" на Львівщині не буде

"Нахтігаль" - батальйон, сформований в основному з українців, який воював на боці Німеччини в перші роки Другої світової війни.

Мешканці села Райлів більше не хочуть пеерйменовувати вулицю Миру на вулицю Воїнів "Нахтігалю": вони стверджують, що не знали про історичне минуле батальйону.

Голова Нежухівскої сільської ради Михайло Яхван наклав вето на рішення ради про перейменування вулиці Миру в селі Райлів на вулицю Воїнів батальйону "Нахтігаль".

Після недільного богослужіння 16 жовтня місцеві мешканці оточили сільського голови біля церкви і зажадали "повернути вулицю Миру": вони, виявляється, не знали про історичне минуле "Нахтігалю", пише "КоммерсантЪ-Україна".

За словами Михайла Яхвана, в понеділок відбудеться позачергова сесія сільради, де буде ухвалено рішення зберегти колишню назву вулиці.

Яхван зізнався, що для нього як і раніше загадка, чому було обрано саме таку назву.

"Батальйон "Нахтігаль" тут ніколи не був, ніхто зі старожилів села чи їхніх родичів не був у його лавах", - пояснив він, додавши, що не очікував "такого скандалу", а представники ВО "Свобода" ввели в оману і його, і мешканців села.

"До нас звернулися "свободівці" з пропозицією перейменувати вулицю. Почали збирати підписи – згоду дали тільки 38 людей з 322 мешканців села. Крім того, оскільки ВО "Свобода" виступила ініціатором такого рішення, то і жителі села, і депутати ради думали, що всі фінансові питання з перереєстрації документів і виготовлення табличок візьме на себе саме ця партія", - пояснив Михайло Яхван.

Нагадаємо, перейменування вулиці Миру на вулицю Воїнів батальйону "Нахтігаль" в селі Райлів, ініційоване депутатом Стрийської райради, представником ВО "Свобода" Мар'яном Берездецьким, викликало хвилю обурення як серед правлячої Партії регіонів, так і серед інших політичних сил, а також з боку Росії.

"Нахтігаль" і "Роланд" - військові підрозділи, сформовані в основному з українців, які воювали на боці Німеччини в перші роки Другої світової війни. З 1943 року основна частина учасників цих підрозділів увійшла до складу Української повстанської армії.

Читайте також:

ПР закликала Генпрокуратуру розібратися з вулицею "Нахтігаль" на Львівщині

Москву обурило перейменування вулиці Миру в Воїнів батальйону "Нахтігаль"

На марш УПА у Львові вийшли вояки у формі СРСР та гітлерівської Німеччини

У Києві пройшов марш УПА: спалено прапор Партії регіонів

Повʼязані теми:

Наступна публікація