Біляші та шаурма можуть зникнути зі столичних кіосків

Біляші та шаурма можуть зникнути зі столичних кіосків

Біляші та шаурма можуть зникнути зі столичних кіосків / Фото: Сегодня

Депутати Київради хочуть заборонити продавати у вуличних кіосках продукти харчування.

Київрада оприлюднила проект рішення Київради, що забороняє продаж в малих архітектурних формах (кіосках) слабоалкогольних та безалкогольних напоїв, тютюнових виробів і продуктів харчування.

Щоб уникнути порушень санітарних норм у кіосках пропонується дозволити тільки продаж сувенірів, канцелярських товарів та преси. У Київраді сумніваються, що проект буде прийнятий, оскільки торгівля в кіосках є джерелом надходження коштів до міського бюджету і особистим бізнесом багатьох депутатів, пише Комерсант-Україна.

Це не перша спроба Київської міської держадміністрації (КМДА) впорядкувати торгівлю в кіосках. У липні 2008 року в адміністрації заявили, що більше половини розміщених на території міста тимчасових споруд не мають належних документів і підлягають демонтажу.

27 листопада 2008 Київрада прийняла рішення провести інвентаризацію МАФ. За підсумками перевірки було виявлено, що з 10 829 кіосків 1441 працюють без будь-яких дозвільних документів.

Експерти зі свого боку, розкритикували ініціативу Київради, заявивши, що відмова від продажу продуктів і напоїв в кіосках створить незручності для підприємців і городян.

Серед депутатського корпусу також немає впевненості у тому, що законопроект знайде підтримку більшості, оскільки кіоски приносять бюджету Києва чималі гроші, плюс є особистим бізнесом багатьох депутатів міськради.

Варто зазначити, що в 2011 році надходження до бюджету столиці від пайових внесків власників кіосків оцінювалися в 50,8 млн грн.

Нагадаємо, 13 вересня Київрада скасувала заборону на торгівлю пивом, слабоалкогольними напоями та сигаретами у кіосках.

Читайте також:

Київрада дозволила продавати пиво в кіосках

Суд скасував заборону на торгівлю пивом і сигаретами в київських кіосках

Прокуратура дозволила продавати алкоголь і тютюн у столичних кіосках

Попов загальмував заборону продажу алкоголю в кіосках

Повʼязані теми:

Наступна публікація