Сигарети знову можуть подорожчати

Комуніст Євген Царкьов хоче за рік підвищити акциз на тютюнові вироби на 100%.

Розмір акцизної ставки на тютюнові вироби впродовж наступного календарного року повинен збільшитися на 100%, заявив сказав народний депутат від Компартії Євген Царьков.

"30% акцизу - це мало, ми плануємо його упродовж календарного року збільшити на 100%. Таким чином, ми обмежуємо прибуток тютюнових компаній і наповнюємо бюджет додатковими коштами", - відмітив Царьков.

Він повідомив, що минулого року з України було вивезено 70 мільярдів штук сигарет.

"Виникає занепокоєння, що транснаціональні тютюнові компанії використовують нашу країну як "бананову республіку" з дешевою робочою силою і дешевим виробництвом. Відповідно, вони займаються діяльністю, яка приносить їм доходи. А за нашими даними, при підвищенні акцизів до бюджету можуть поступити додаткові 2 мільярди гривень", - додав депутат.

Нагадаємо,нещодавно нардеп В'ячеслав Кириленко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про підвищення ставок акцизного податку з 20 до 30% на сигарети без фільтру та інші тютюнові вироби. Передбачається, що в результаті прийняття документу середня ціна пачки сигарет з фільтром виросте до 9,7 грн.

Як відомо, у 2008-2009 роках парламент прийняв ряд законів про збільшення акцизу на сигарети. У цей період специфічна ставка акцизу, що встановлюється в твердих сумах з одиниці продукції, для сигарет з фільтром виросла в 6,4 разу і для сигарет без фільтру - в 8,1 разу. Середня ціна на сигарети з фільтром збільшилася в 3 рази, без фільтру - в 4,1 разу.

За період 2010-го - початок 2011 року акциз на сигарети продовжував рости, результатом чого стало збільшення середньої ціни сигарет у декілька разів - зараз вона складає 8 грн.

Читайте також:

В Україні різко подорожчають сигарети

Виробництво сигарет в Україні скоротилось на 10%

Найбільш небезпечна сигарета – викурена в перші півгодини після сну

Українці переходять на дешеві сигарети

До 2050 року у восьми країнах світу не залишиться жодного курця

Знайдено спосіб, який змусить кинути курити будь-кого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: