Прокуратура дозволила продавати алкоголь і тютюн у столичних кіосках

Прокуратура призупинила заборону торгівлі сигаретами і пивом в кіосках Києва.

Прокуратура Києва винесла протест на пункти 2 і 3 рішення Київради №413/5225 від 23 грудня 2010 року, яким місця торгівлі в тимчасових спорудах загальною площею до 40 кв м визнані непризначеними для реалізації алкоголю та тютюнових виробів.

Як раніше повідомлялося, Громадська організація (ОО) "Правозахист" отримала відповіді з Міністерства економічного розвитку і торгівлі, і Інституту законодавства Верховної Ради України на свої звернення з проханням дати оцінку рішенню столичної міськради.

Зокрема, відзначається у висновку Інституту, базовим законом, що регулює оборот алкогольних напоїв і тютюнових виробів в країні являється закон "Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів". В той же час, ні цим, ні будь-яким іншим законодавчим актом не передбачаються повноваження органів місцевого самоврядування встановлювати заборону або обмеження з продажу тютюнових виробів.

Одночасно, вказаний закон дозволяє місцевій владі обмежувати продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і столових вин виключно на час масових заходів.

Що ж до площі тимчасових споруд до 40 кв. м, які потрапили під обмеження, то і вона не відповідає базовому галузевому закону. Згідно з ним, продаж алкоголю дозволений в приміщеннях з торговою площею не менше 20 кв. м, а для тютюнових виробів взагалі не існує обмежень по площі.

Читайте також:

Продавати пиво та тютюн в столичних кіосках відсьогодні заборонено

Попов загальмував заборону продажу алкоголю в кіосках

Стихійну торгівлю у київському метро знову спробують ліквідувати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: