Янукович: ми для ЄС як бідні родичі

Президент не хоче угоди з Євросоюзом, якщо в ній не буде відображена перспектива вступу України до ЄС.

Україна має отримати таку угоду з Європейським Союзом, яка потрібна Україні.

Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю одному із українських телеканалів.

"Ми ставимо питання, щоб в цій угоді була відображена перспектива України, входження до Європейського Союзу. Якщо цієї перспективи не буде, вона буде пуста", - зазначив він.

"Вона навіть, ну я скажу, буде негативно впливати на процес євроінтеграційний. Тобто мотивації немає в цій угоді", - додав президент.

Янукович нагадав, що "ця угода вона ж підписується один раз".

"Якщо ми її зараз підпишемо, а парламент ратифікує, другої угоди вже не буде. І ця угода, наскільки вона залишиться, невідомо. Років, десятків років? Ми не знаємо", - заявив він.

"Безумовно, вони (Європейський Союз) не хочуть сьогодні брати будь-які зобов'язання на себе, тому що вони не впевнені, що вони будуть розширятися. Ми це чуємо. Є держави, які категорично проти розширення ЄС", - зазначив президент.

"Складається таке враження, що ми, як бідні родичі, просимось, а нас не пускають. Я цього не хочу. Я не хочу, щоб в нас були порушені наші права партнерські. І я хочу, щоб ми мали таку угоду, яка потрібна нам", - наголосив Янукович.

Президент нагадав, що на форумі "Східного партнерства" у Варшаві наполягав, що в угоді має бути відображено перспективу вступу України в ЄС.

"Ми відповіді не отримали. Нам дали сигнали, що незадоволені в Європейській комісії, що ми наполягаємо", - зазначив Янукович.

"Тобто натякають, щоб ми зняли це питання. Я сказав, що якщо ви не готові підписувати цю угоду сьогодні, давайте почекаємо завтра, давайте післязавтра, давайте наберемося терпіння. Давайте, ви в чомусь невпевнені в Україні, давайте подивимося, як далі будуть йти в Україні реформи, як ми будемо рухатись", - сказав він.

"Ситуація склалася такою, коли ми сьогодні займаємо позицію, з якою наші партнери не хочуть рахуватися. І це головне, якщо говорити про цей переговорний процес з ЄС", - заявив президент.

Він додав, що "нічого іншого немає".

"Справа Тимошенко - це, я переконаний в тому, що пройде час, і все воно встане там на свої місця. Якщо вона невинна - прийме суд рішення і це буде рішення суду", - зазначив Янукович.

Читайте також:

Литвин: Європа наштовхнулася на впертого Януковича

У ЄС перенесення візиту Януковича до Брюсселя назвали серйозним провалом

Медведєв засуджує Україну за прихід до МС через політичний "сплеск"

Януковича не пустили до Брюсселя через погану атмосферу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: