Янукович: ми для ЄС як бідні родичі

Янукович: ми для ЄС як бідні родичі

Віктор Янукович / Фото: President.gov.ua

Президент не хоче угоди з Євросоюзом, якщо в ній не буде відображена перспектива вступу України до ЄС.

Україна має отримати таку угоду з Європейським Союзом, яка потрібна Україні.

Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю одному із українських телеканалів.

"Ми ставимо питання, щоб в цій угоді була відображена перспектива України, входження до Європейського Союзу. Якщо цієї перспективи не буде, вона буде пуста", - зазначив він.

"Вона навіть, ну я скажу, буде негативно впливати на процес євроінтеграційний. Тобто мотивації немає в цій угоді", - додав президент.

Янукович нагадав, що "ця угода вона ж підписується один раз".

"Якщо ми її зараз підпишемо, а парламент ратифікує, другої угоди вже не буде. І ця угода, наскільки вона залишиться, невідомо. Років, десятків років? Ми не знаємо", - заявив він.

"Безумовно, вони (Європейський Союз) не хочуть сьогодні брати будь-які зобов'язання на себе, тому що вони не впевнені, що вони будуть розширятися. Ми це чуємо. Є держави, які категорично проти розширення ЄС", - зазначив президент.

"Складається таке враження, що ми, як бідні родичі, просимось, а нас не пускають. Я цього не хочу. Я не хочу, щоб в нас були порушені наші права партнерські. І я хочу, щоб ми мали таку угоду, яка потрібна нам", - наголосив Янукович.

Президент нагадав, що на форумі "Східного партнерства" у Варшаві наполягав, що в угоді має бути відображено перспективу вступу України в ЄС.

"Ми відповіді не отримали. Нам дали сигнали, що незадоволені в Європейській комісії, що ми наполягаємо", - зазначив Янукович.

"Тобто натякають, щоб ми зняли це питання. Я сказав, що якщо ви не готові підписувати цю угоду сьогодні, давайте почекаємо завтра, давайте післязавтра, давайте наберемося терпіння. Давайте, ви в чомусь невпевнені в Україні, давайте подивимося, як далі будуть йти в Україні реформи, як ми будемо рухатись", - сказав він.

"Ситуація склалася такою, коли ми сьогодні займаємо позицію, з якою наші партнери не хочуть рахуватися. І це головне, якщо говорити про цей переговорний процес з ЄС", - заявив президент.

Він додав, що "нічого іншого немає".

"Справа Тимошенко - це, я переконаний в тому, що пройде час, і все воно встане там на свої місця. Якщо вона невинна - прийме суд рішення і це буде рішення суду", - зазначив Янукович.

Читайте також:

Литвин: Європа наштовхнулася на впертого Януковича

У ЄС перенесення візиту Януковича до Брюсселя назвали серйозним провалом

Медведєв засуджує Україну за прихід до МС через політичний "сплеск"

Януковича не пустили до Брюсселя через погану атмосферу

Повʼязані теми:

Наступна публікація