У ЄС перенесення візиту Януковича до Брюсселя назвали серйозним провалом

У ЄС перенесення візиту Януковича до Брюсселя назвали серйозним провалом

Марек Сівець. Ілюстрація

Депутат Європейського парламент Марек Сівець вважає, що після перенесення візиту українського Президента Віктора Януковича до Брюсселя ситуація з підписанням угоди про асоціацію між Україною і ЄС складна, але не безнадійна.

У Євросоюзі відмову Брюсселя зустрічатись з Віктором Януковичем вважають серйозним ускладненням для підписання угоди про асоціацію з ЄС, але ситуація не є безнадійною.

Про це заявив депутат Європейського парламенту (група Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів, Польща) Марек Сівець.

"Я б сказав, що ситуація складна, але не безнадійна. На мою думку, яку розділяє більшість у Європейському парламенті, переговори стосовно угоди про асоціацію слід продовжити і завершити до кінця року, що, до речі, є однією з головних цілей польського президентства в Раді ЄС. Її слід було б як мінімум парафувати, а вже тільки потім ми можемо говорити про умови її підписання і ратифікації", - заявиви політик.

Разом з тим Сівець зазначив, що перенесення візиту українського Президента до Брюсселя – не хороша новина, оскільки відсутність контактів між лідерами серйозно обмежує можливості досягти позитивної угоди.

"Це серйозний провал, проте я розумію причини, за якими зустріч не відбудеться найближчим часом. Українська сторона виступила з дуже жорсткою позицією, в той час як сторона європейська, будучи гнучкою, просить тільки одного – декриміналізувати статтю Кодексу, що бере початок із сталінських часів, яка карає за помилки, вчинені людьми, котрі мали урядові функції", - зазначив депутат Європарламенту.

Він також наголосив, що майбутнє відносин Україна-ЄС більше залежить від того, якою буде судова система в Україні і як дотримуватиметься принцип верховенства права, ніж від того, чи залишиться колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко у в'язниці. Разом з тим, за словами євродепутата, перебування Тимошенко у в'язниці є серйозною перешкодою для реалізації позитивного сценарію асоціації з Україною.

Раніше резидент Віктор Янукович заявив, що готовий відкласти на потім підписання угоди про асоціацію з ЄС та створення Зони вільної торгівлі, намічене на грудень, якщо європейські лідери наразі не готові через вирок Тимошенко.

Раніше прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що справа Тимошенко може ускладнити завершення переговорів про Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Читайте також:

МЗС: Янукович не повинен враховувати критику щодо Тимошенко

Лукашенко: ЄС намагався нагнути наших друзів – нічого не вийшло

Янукович вибиватиме з ЄС перспективу членства

Повʼязані теми:

Наступна публікація