Справа Тимошенко може завадити Україні на шляху до ЄС

На саміті "Східного партнерства" у Варшаві президенту України чітко пояснили, що європейські стандарти – це в першу чергу дотримання прав людини.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявляє, що справа екс-прем'єра Юлії Тимошенко може ускладнити завершення переговорів про Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

"Шлях України до Європи почався за прем'єрства Тимошенко. Ми не сумніваємося, що в цілому мета пана Януковича, і пані Тимошенко, як і більшості громадян України – це рух до Європи", - сказав Туск на брифінгу за підсумками саміту "Східного партнерства" у Варшаві.

"І ми дуже чітко передали керівництву України позицію ЄС загалом і кожного з нас нарізно - утиски опозиції, порушення прав людини дуже серйозно ускладнює реалізацію таких устремлінь і може кинути тінь на фінал переговорів про Угоду про асоціацію", - додав Туск.

За словами прем'єр-міністра Польщі, "існують певні сигнали доброї волі з боку керівництва України".

"Саміт "Східного партнерства" не залишив ніяких ілюзій, що європейські стандарти – це в першу чергу дотримання прав людини. І ніхто не повинен мати сумнівів, що ми ставимо ці цінності дуже високо, коли говоримо про європейські перспективи наших партнерів", - додав Туск.

"І Польща, і всі наші партнери хочемо допомогти Україні в її європейських устремліннях", - зазначив прем'єр Польщі.

Як повідомлялось, "Східне партнерство" - ініціатива ЄС, почата в травні 2009 року і спрямована на посилення співпраці зі східними сусідами ЄС. До програми "Східне партнерство" спочатку було включено 6 країн-сусідів ЄС: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна, проте після останніх президентських виборів у Білорусі 19 грудня 2010 року і розгону мирної акції протесту в Мінську участь Білорусі у "Східному партнерстві" була фактично припинена.

Читайте також:

Амбіції України гальмують роботу європейського саміту

Євросоюз натякнув, що Україні поки не треба заїкатися про членство

У ЄС впевнені, що Україна може стати європейським гігантом

ВідеоПрем'єр Польщі позбавив Януковича ілюзій щодо Тимошенко і ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: