Між Україною та Польщею назріває "яблучна війна"

Польські виробники яблук відзначають посилення конкуренції з боку їхніх українських колег.

Українські садівники все активніше нарощують експорт яблук. У перспективі це може представити загрозу для польських фермерів, і в першу чергу для тих, хто експортує яблука в Росію.

За статистичними даними, урожай яблук цього року в Україну складе 1,049 млн тонн, що на 17% більше, ніж було зібрано в 2010 р, коли цей показник склав 897 тис. тонн.

Основний споживач українських яблук, втім, як і польських, - Росія. Правда, через те, що система зберігання в Україні недостатньо розвинена, експорт українського яблука поки не вражає.

Основна частина врожаю продається відразу після збору, на відміну від польської продукції, яка починає домінувати на російському ринку в зимові місяці. Польські виробники стурбовані тим, що якщо в найближчі роки обсяг сховищ в Україну збільшиться, а до цього справа йде, тоді українські садівники витіснять з російського ринку польських постачальників, в першу чергу завдяки заниженій ціні.

До того ж зі збільшенням врожаїв може зрости виробництво концентрованого яблучного соку. А це знову ж посилення конкуренції з польськими виробниками концентрату. Втім, вже зараз Україна - досить великий експортер цієї позиції на ринку Євросоюзу. За статистичними даними, в 2010 році Україна експортувала в країни ЄС до 26,5 тис. тонн яблучного концентрату. Більше поставили тільки Китай і Туреччина.

Читайте також:

Україна вийшла на четверте місце у світі з виробництва яблук

Українці проміняли яблука на банани

Яблука істотно продовжують життя

Українські аграрії можуть нажитися на світовій продовольчій кризі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: