Українські аграрії можуть нажитися на світовій продовольчій кризі

Світова продовольча криза може покращити фінансове становище українських сільгоспвиробників.

Україна може непогано поповнити бюджет через різкий стрибок світових цін на продукти харчування, запевняє експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

"Якщо світові ціни на продукти харчування виростуть, то в Україну збільшиться приплив коштів від продажу агропродукції, якщо, природно, не будуть введені експортні обмеження, на кшталт зернових квот", - вважає він.

В той же час, експерт заперечує, що зерно зможе стати лідером українського експорту, як, наприклад, газ в Росії.

"Не думаю, що зерно зможе очолити основну трійку наших експортних товарів. Основною статтею нашого експорту у будь-якому випадку залишиться металургія і машинобудування", - вважає Жолудь.

Нагадаємо, як повідомила Організації Об'єднаних Націй, посушлива погода, яка спостерігалася на європейському континенті цієї весни, може мати руйнівні наслідки для урожаю. ООН попереджає, що вже в найближчі тижні може статися різкий стрибок цін на продукти.

Агентство ООН по продовольству, яке базується в Римі, повідомило, що анулює свої "оптимістичні" прогнози відносно зростання цін на продовольство у світі в межах 4-5 відсотків за підсумками року.

У свою чергу міжнародна благодійна організація Oxfam підрахувала, що світові ціни на основні продукти харчування до 2030 року можуть зрости більш ніж у два рази

Читайте також:

Продукти подорожчають більше ніж у два рази

Україна та Росія обвалять світові ціни зерна на 15%

ООН: Найближчим часом світові ціни на продукти різко виростуть

В Україні подешевшали овочі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: