Лукашенко: ЄС намагався нагнути наших друзів – нічого не вийшло

П'ять держав, серед яких і Україна не підписалися під резолюцією проти Білорусії, яку фактично виключили із "Східного партнерства" після розгону мирних акцій протесту.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив вдячність Грузії, Азербайджану, Вірменії, Україні і Молдові за підтримку його країни на саміті "Східного партнерства" у Варшаві.

"Я хочу публічно подякувати моїм друзям, колегам по "Східному партнерству", які не поставили свої підписи під резолюцією проти Білорусі і більше того, активно виступили на підтримку Білорусі", - сказав у п'ятницю, 30 вересня, Лукашенко.

Він також висловив вдячність Балтійським країнам, Болгарії і іншим державам, які "в душі і відкрито підтримують Білорусь".

Нагадаємо, що Білорусь запросили на саміт "Східного партнерства" на рівні міністра закордонних справ. Було прийнято рішення, що країну представлятиме посол Білорусі у Польщі.

Однак, пізніше МЗС Білорусі поширило заяву, в якій йшлося про "дискримінацію" щодо Мінська, проявлену організаторами саміту і делегація Білорусі залишила саміт.

"Вони на це не чекали, думали, що ми стукатимемося головою у двері і про щось проситимемо. Вони ще раз спробували принизити нас, і ми взагалі відмовилися від участі у саміті", - розповів білоруський лідер.

За його словами, Європейський союз намагається формувати заяву від імені інших глав держав по Східному партнерству і змусити підписатися президентів під нею.

"Природно, ні Україна, ні Молдавія, ні Вірменія, ні Азербайджан, ні Грузія не підписуються. Тоді вночі ЄС виламує нашим партнерам руки, аби ухвалити резолюцію", - сказав Лукашенко.

За його словами, глави держав не підписалися. Особливу вдячність Лукашенко висловив президентам Грузії і Азербайджану, які були найактивнішими з тих, хто підтримав Білорусь у Європі. "Думаю, багато хто задумався і зрозумів у Європі, що до Білорусі так ставитися не можна", - сказав Лукашенко.

"Двадцять сім держав ЄС намагалися нагнути наших друзів – п'ять республік, нічого не вийшло", - зазначив білоруський президент.

Стосуючись перспектив участі Білорусі у Східному партнерстві, Лукашенко зазначив: "Буде партнерство - братимемо участь, не буде, а поки що його і немає, лише моралі. Ми ще подивимось, що робити з цим партнерством". Він додав, що має намір порадитися з главами держав по Східному партнерству: "Я орієнтуватимуся на тих глав держав, які підтримали нас, прислухатимуся до них".

Як повідомлялось, "Східне партнерство" - ініціатива ЄС, почата в травні 2009 року і спрямована на посилення співпраці зі східними сусідами ЄС.

До програми "Східне партнерство" спочатку було включено 6 країн-сусідів ЄС: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна, проте після останніх президентських виборів у Білорусі 19 грудня 2010 року і розгону мирної акції протесту в Мінську участь Білорусі у "Східному партнерстві" була фактично припинена.

Читайте також:

В ЄС Україну поставили в один ряд з Білоруссю

Делегація Білорусі залишила саміт "Східного партнерства"

Білоруська міліція дозволила мінчанам аплодувати

Лукашенко: без Росії ніякої інтеграції не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: