Януковича не пустили до Брюсселя через погану атмосферу

Януковича не пустили до Брюсселя через погану атмосферу

Тейшера розповів, яка атмосфера склалася у Брюсселі відносно України

Як пояснив посол Євросоюзу в Україні, час для зустрічі президента України з керівництвом ЄС зараз не відповідає їхнім очікуванням і атмосфері, яка мала би на ній бути.

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що атмосфера у відносинах України та ЄС несприятлива для візиту президента Віктора Януковича в Брюссель (Бельгія).

"Обидві сторони зберігають бажання підтримувати діалог на найвищому рівні. Але час для такої зустрічі зараз не відповідає нашим очікуванням і тій атмосфері, що повинна бути... Зараз не той час, коли така зустріч на такому рівні могла б відбутися", - сказав він в інтерв’ю "Українській правді".

При цьому Тейшейра зазначив, що передумов для цього візиту немає, навіть незважаючи на те, що ЄС турбує стан верховенства права в Україні, зокрема, коли мова йде про справу проти колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

При цьому посол наголосив, що Євросоюз сподівається й очікує, що угода про асоціацію з Україною буде парафована на саміті "Україна-ЄС" у грудні, але лише за умови дотримання нею європейських цінностей.

"Парафування угоди про асоціацію в грудні залишається нашим очікуванням, але має бути зрозуміло, що при цьому цінності Євросоюзу повинні бути дотримані Україною... Цей шанс не втрачений. Ми сподіваємося, що цей шанс залишається, але на основі принципів, про які я казав", - зауважив Тейшейра.

Посол виразив думку, що українці також зацікавлені в дотриманні верховенства права, прав людини й функціонуванні ринкової економіки в Україні. За його словами, ЄС захищає ці цінності й ставить їх в основу будь-яких угод.

Нагадаємо, візит Януковича в Брюссель, що очікувався на 20 жовтня, відстрочено. У блозі Ради Європейського Союзу на Twitter з'явилася інформація, що таке рішення прийняли голова Європейської Ради Герман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

Раніше дипломатичні джерела в ЄС повідомили про те, що лідери ЄС розглядають можливість скасувати запрошення Януковичу відвідати Брюссель 20 жовтня.

Частина депутатів Європарламенту висловилася за скасування візиту Януковича, частина - за необхідність зустрічі з українським президентом для роз'яснювальної роботи на тему демократії. Візит президента Віктора Януковича до Брюсселя попередньо запланований на 20 жовтня.

12 жовтня Кетрін Ештон заявила про те, що Євросоюз вважає необхідним продовжити переговори про асоціацію з Україною, незважаючи на вирок, винесений Тимошенко. 14 жовтня прем'єр-міністри Чехії, Угорщини та Польщі заявили, що чинитимуть перешкоди євроінтеграційним процесам України до тих пір, поки Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці.

Читайте також:

Янукович готовий відкласти на потім угоду про асоціацію з ЄС

МЗС: Янукович не повинен враховувати критику щодо Тимошенко

Лукашенко: ЄС намагався нагнути наших друзів – нічого не вийшло

Янукович вибиватиме з ЄС перспективу членства

Повʼязані теми:

Наступна публікація