Європа надасть Україні другий шанс

Європа надасть Україні другий шанс

Європа хоче дати Україні другий шанс / Фото: Голос России

Євросоюз залишається прихильником підписання договору про асоціацію України з ЄС, незважаючи на вирок Тимошенко.

Верховний представник ЄС із питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон вважає необхідним продовжити переговори про асоціацію з Україною, незважаючи на вирок, винесений екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко.

"Наша мета - підписати до кінця року угоду про асоціацію, включаючи глибоку та всебічну зону вільної торгівлі", - заявила Ештон, виступаючи на пленарній сесії Європарламенту в Брюсселі у середу, 12 жовтня.

"Ми не повинні зупиняти технічну частину переговорів", - сказала вона.

Верховний представник ЄС також висловила переконання, що від угоди про асоціацію вигоди отримають як жителі України, так і жителі Євросоюзу.

При цьому вона підкреслила, що таку угоду не слід розглядати як подарунок Україні чи ЄС, а виключно як контракт, заснований на спільних цінностях.

"Я вважаю, що пропозиція про укладення угоди про асоціацію має залишатися на столі", - зазначила Ештон, нагадавши, що Юлія Тимошенко сама сприяла технічній роботі з підготовки цієї угоди, яка відкриває для української влади "дорожню карту з питань трансформації" країни.

"Але ми можемо підписати таку угоду, якщо ми будемо переконані в тому, що українське керівництво вірить у цінності, на яких воно базується і прагне зміцнювати їх. Ми не приймемо цю угоду, якщо у нас не буде такої переконаності", - зазначила глава дипломатії ЄС.

Також Ештон повідомила, що у четвер, 13 жовтня, вона з президентом Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та президентомом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм обговорять відносини з Україною.

"Завтра на зустрічі з Баррозу та Ван Ромпеєм ми обговоримо ситуацію в Україні і, зокрема, переглянемо наші відносини, включаючи політичний діалог", - сказала Верховний представник ЄС.

Нагадаємо, раніше Ештон повідомила, що Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського суду Києва у справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

Читайте також:

Євросоюз "глибоко розчарований" вироком Тимошенко

Президент Естонії відмінив зустріч з главою МЗС України

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

Регіонали впевнені, що євроміністри нічого не зрозуміли і угода буде

ЗМІ: Баррозу скасує зустріч з Януковичем в Брюсселі

Повʼязані теми:

Наступна публікація