Експерт вважає, що Тимошенко відпустять, бо їй нема де сидіти

Експерт вважає, що Тимошенко відпустять, бо їй нема де сидіти

Юлія Тимошенко / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Правозахисник повідомив, що в Україні немає колоній для жінок-керівників.

Якщо екс-прем'єру Юлії Тимошенко доведеться виконувати вирок, то її ніде помістити, зауважив координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.

"З питань режиму її перебування у загальній зоні неможливе. Адже за своєю посадою відповідно до закону "Про державну таємницю" вона була державним експертом, мала доступ до документів з грифом "Цілком таємно", більшість з яких і нині є секретними. У містечку Мена Чернігівської області є колонія №91, де відбувають покарання колишні правоохоронці і судді. Але Тимошенко не працювала у правоохоронних органах, до того ж це чоловічий заклад. Колоній для жінок-керівників у нас нема", - зауважив правозахисник.

Він вважає, що й залишити Тимошенко на 7 років у СІЗО теж проблематично, бо це трактуватиметься як катування - адже умови в ізоляторі жорсткіші, ніж на зоні. "Гадаю, за місяць її звільнять", - припустив Гройсман.

Також правозахисник зауважив, що про відміну вироку мова йти не може, бо рішення було політичним, а не правовим. "Так само діятимуть і суди вищої інстанції. Амністія або помилування неможливі - на це потрібна згода самої Тимошенко. До того ж амністія не є реабілітуючою обставиною. Навряд чи Юлія Володимирівна погодиться, бо це поставить хрест на її політичній кар'єрі. Та й як можна погодитися на прощення, коли ти не вчиняв жодного злочину?" - заявив Гройсман.

На його думку, єдиний вихід для влади - декриміналізація статті, по якій засуджена Тимошенко.

"Але це треба провести дуже обережно. Бо можна вчинити великий злочин проти прав людини. За статтею 365 Кримінального кодексу в Україні відбувають терміни сотні міліціонерів за катування. Усі вони можуть вийти на свободу реабілітованими, без судимості. Тому декриміналізацію треба звести до зміни статті 364 - вказати, що політичні фігури не можуть бути суб'єктами застосування статті 365", - пояснив фахівець.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Апеляція може бути подана адвокатами Тимошенко протягом 15 днів з моменту винесення вироку суду. А тим часом екс-прем'єрка перебуватиме у Лук'янівському СІЗО.

Читайте також:

Євросоюз "глибоко розчарований" вироком Тимошенко

Соратнику Тимошенко вдома влаштували маски-шоу: двері стережуть УБОЗівці з автоматами

Азаров заявив, що Росія вимагає повернути борг компанії Тимошенко

Адвокати Тимошенко не квапляться подавати апеляцію

Повʼязані теми:

Наступна публікація