Експерт вважає, що Тимошенко відпустять, бо їй нема де сидіти

Правозахисник повідомив, що в Україні немає колоній для жінок-керівників.

Якщо екс-прем'єру Юлії Тимошенко доведеться виконувати вирок, то її ніде помістити, зауважив координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман.

"З питань режиму її перебування у загальній зоні неможливе. Адже за своєю посадою відповідно до закону "Про державну таємницю" вона була державним експертом, мала доступ до документів з грифом "Цілком таємно", більшість з яких і нині є секретними. У містечку Мена Чернігівської області є колонія №91, де відбувають покарання колишні правоохоронці і судді. Але Тимошенко не працювала у правоохоронних органах, до того ж це чоловічий заклад. Колоній для жінок-керівників у нас нема", - зауважив правозахисник.

Він вважає, що й залишити Тимошенко на 7 років у СІЗО теж проблематично, бо це трактуватиметься як катування - адже умови в ізоляторі жорсткіші, ніж на зоні. "Гадаю, за місяць її звільнять", - припустив Гройсман.

Також правозахисник зауважив, що про відміну вироку мова йти не може, бо рішення було політичним, а не правовим. "Так само діятимуть і суди вищої інстанції. Амністія або помилування неможливі - на це потрібна згода самої Тимошенко. До того ж амністія не є реабілітуючою обставиною. Навряд чи Юлія Володимирівна погодиться, бо це поставить хрест на її політичній кар'єрі. Та й як можна погодитися на прощення, коли ти не вчиняв жодного злочину?" - заявив Гройсман.

На його думку, єдиний вихід для влади - декриміналізація статті, по якій засуджена Тимошенко.

"Але це треба провести дуже обережно. Бо можна вчинити великий злочин проти прав людини. За статтею 365 Кримінального кодексу в Україні відбувають терміни сотні міліціонерів за катування. Усі вони можуть вийти на свободу реабілітованими, без судимості. Тому декриміналізацію треба звести до зміни статті 364 - вказати, що політичні фігури не можуть бути суб'єктами застосування статті 365", - пояснив фахівець.

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Апеляція може бути подана адвокатами Тимошенко протягом 15 днів з моменту винесення вироку суду. А тим часом екс-прем'єрка перебуватиме у Лук'янівському СІЗО.

Читайте також:

Євросоюз "глибоко розчарований" вироком Тимошенко

Соратнику Тимошенко вдома влаштували маски-шоу: двері стережуть УБОЗівці з автоматами

Азаров заявив, що Росія вимагає повернути борг компанії Тимошенко

Адвокати Тимошенко не квапляться подавати апеляцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: