Азаров заявив, що Росія вимагає повернути борг компанії Тимошенко

Азаров заявив, що Росія вимагає повернути борг компанії Тимошенко

Микола Азаров / Фото: УНІАН

За словами глави уряду, це 3,3 мільярда гривень, що дорівнює всім витратам держави на будівництво лікарень, шкіл і тощо в регіонах Україні в 2012 році.

Україна повинна виплатити на вимогу Міністерства оборони Росії 405 мільйонів доларів боргу компанії "ЄЕСУ", яка раніше належала екс-прем'єрові України Юлії Тимошенко. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Уряд продовжує регулювати масу боргових претензій до держави, наприклад вимога міністерства оборони РФ повернути 405 мільйонів доларів боргу сумно відомих "Єдиних енергетичних систем України" пані Тимошенко. А це 3,3 мільярда гривень, що дорівнює всім витратам держави на будівництво лікарень, шкіл і тощо в регіонах Україні в 2012 році", - сказав Азаров.

Крім того, Азаров розповів і про інші виплати уряду. За його словами, в 2011 році Україні заплатила близько 70 мільярдів гривень за газ.

"З чим ми маємо справу в поточному році? України вже сумлінно виплатила більше 51 мільярда гривень державних боргів, сплатила понад 70 мільярдів гривень за газ за кабальною формулою. Тобто, кожен громадянин України, включаючи новонароджених, заплатив більше тисячі гривень", - поскаржився Азаров .

За його словами, уряд має напружено працювати, щоб до кінця року покращити зовнішньоторговельний баланс.

"У нас є можливість збільшити надходження валюти і зменшити її витрати", - сказав прем'єр.

Раніше Азаров висловив упевненість, що "в найближчі тижні" Україна досягне компромісу з Росією щодо ціни на газ і і отримає "справедливу і прийнятну ціну".

Нещодавно в Генпрокуратурі України заявляли, що борг перед російськими компаніям і Міноборони РФ числиться за самою Тимошенко. Як відомо, Тимошенко заперечує наявність такого боргу.

Нагадаємо, влітку 2011 року Азаров заявляв, що уряд України не має наміру повертати борги ЄЕСУ Міноборони Росії.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко стверджує, що газові угоди з РФ в 2009 році Юлія Тимошенко підписала через заборгованість ЄЕСУ.

Читайте також:

Єхануров: газові контракти були невигідними через залежність Тимошенко від Росії

Тимошенко заперечує, що заборгувала Росії 400 млн доларів

Україна відмовилась віддавати Росії борги Тимошенко

Азаров заявив, що Росія вимагає повернути борг компанії Тимошенко

Азаров заявив, що Росія вимагає повернути борг компанії Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація