Тимошенко заперечує, що заборгувала Росії 400 млн доларів

Тимошенко назвала лист Міноборони Росії до українського уряду з вимогою погасити борг корпорації ЄЕСУ "політичною провокацією".

Лідер партії "Батьківщина", екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко запевняє, що в неї немає боргу в 405,5 млн доларів перед Міністерством оборони Російської Федерації.

Про це вона заявила на брифінгу 22 червня, коментуючи лист від Міноборони РФ до українського уряду з проханням погасити борг корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), засновником якої є Тимошенко.

За словами Тимошенко, це підтверджується тим, що борг, про існування якого нібито йдеться, не може обліковуватися 15 років. "Таких сум, про які йдеться, навіть близько не було", - сказала вона.

Тимошенко також нагадала, що в 1996 році тодішній президент Леонід Кучма та голова ДПА Микола Азаров конфіскували всі активи ЄЕСУ, "виключно для того, щоб заблокувати можливість своєчасних розрахунків з Росією".

"Це була політична операція, за яку несуть відповідальність Кучма і Азаров. Але, ще раз підкреслю, держава Україна жодних боргових зобов’язань по будь-яких угодах приватних структур не має", - заявила лідер "Батьківщини".

Тимошенко назвала появу листа Міноборони Росії "політичною провокацією для того, щоб допомогти Януковичу розправитися з політичними опонентами".

"Ви пам’ятаєте, що з цього питання виграні всі судові справи, включаючи Верховний суд. Я розумію, що коли Януковичу важко, йому надали гуманітарну допомогу, але тоді всі, хто використовував словосполучення рука Москви, хай вибачаться", - заявила лідер "Батьківщина".

На уточнююче питання, хто повинен повертати борги, Тимошенко відповіла: "Ніхто не повинен повертати ніяких боргів. Крапка!".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров раніше стверджував, що Тимошенко в 2009 році підписала "кабальний" газовий контракт з Росією в обмін на списання боргів у 405 млн доларів з корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Також повідомлялося, що в Кабінеті міністрів зареєстровано лист від Міністерства оборони Росії з проханням погасити борг корпорації ЄЕСУ.

Проте глава українського уряду дав зрозуміти, що Кабмін не збирається віддавати борги ЄЕСУ.

Читайте також:

Україна відмовилась віддавати Росії борги Тимошенко

ТСК: Особистий інтерес зробив Тимошенко залежною у підписанні газових контрактів

Справа Тимошенко може спричинити санкції ЄС проти України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: