Президент Естонії відмінив зустріч з главою МЗС України

Президент Естонії відмінив зустріч з главою МЗС України

Радник президента Естонії повідомив, що зустріч було відмінено у зв'язку зі зміною порядку денного естонського глави держави.

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес відмінив намічену на середу, 12 жовтня, зустріч з главою МЗС України Костянтином Грищенком, який перебуває у Таллінні з офіційним одноденним візитом, висловивши занепокоєння вироком екс-прем'єру України Юлії Тимошенко, засудженої до 7 років позбавлення волі.

"Зустріч глави Естонії та міністра закордонних справ України відмінено у зв'язку зі зміною порядку денного президента Ільвеса", - повідомив радник президента Тоомас Сільдам.

"Одночасно президент висловив занепокоєння тим, що у Європейського Союзу відсутнє відчуття впевненості у тому, що в Україні діє незалежне судочинство, і додав, що якщо Україна зійде зі шляху демократії та правової держави, це стане великою втратою для всієї Європи", - зазначається у повідомленні Сільдама.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів між "Нафтогазом України" і "Газпромом" у 2009 році.

Вирок вже викликав жорстку реакцію Заходу. У пресі напередодні з'явилася інформація про те, що Євросоюз може піти на дипломатичний демарш і скасувати намічений на жовтень візит президента України Віктора Януковича до Брюсселя, де мають бути узгоджені останні питання угоди про асоціацію, частиною якої є положення про зону вільній торгівлі.

Точна дата візиту Януковича до Брюсселя у світлі завершення переговорів про асоціацію з ЄС поки не визначена, повідомив керівник Департаменту інформаційної політики українського МЗС Олег Волошин.

Офіційний Київ планує парафувати документ до кінця 2011 року, а на початку 2012 року підписати його після всіх необхідних процедур, пов'язаних з перекладом угоди мовами країн Євросоюзу.

Читайте також:

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

Прихильників Тимошенко за перекриття Хрещатику засудили до арешту і штрафу

На Хрещатику серйозно поранено дівчину - "Беркут" не пускав до неї швидку

Повʼязані теми:

Наступна публікація