Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

За Тимошенко хвилюється вест світ / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

У Європі і Росії різко відреагували на обвинувальний вирок Тимошенко. А в Україні заговорили про великі зміни і Монголію для президента.

Обвинувальний вирок екс-прем'єра Юлії Тимошенко шокував світ. Не дивлячись на те, що прогнози були невтішними, і в Україні, і в Європі такого вироку не очікували.

Адже на протязі всього процесу і суди, і владу критикували за непрозорість, закликали до чесного процесу у справі Тимошенко.

За неї вступались і в Росії, і в Європі, наголошуючи, що рішення про заключення газових контрактів було політичним. А за політичні рішення у цивілізованих країнах судити не прийнято - і не прийнятно.

В Україні очікують великих змін

Одним із перших вирок Тимошенко прокоментував президент України Віктор Янукович.

"Рішення суду було в рамках чинного Кримінального кодексу (КК). Але це не остаточне рішення - попереду ще Апеляційний суд. Те, яке він прийме рішення і в рамках якого законодавства, буде мати значення", - сказав Янукович і додав, що настав час "міняти кримінально-процесуальний кодекс" України.

При цьому він визнав, що справа проти Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

"Це, безумовно, прикрий випадок, що сьогодні перешкоджає питанню європейської інтеграції України", - сказав Янукович.

Політологи самому Януковичу пророкують через справу Тимошенко закордонні поїздки тільки до Монголії.

"Захід вміє принижувати. Януковича, гадаю, заженуть у формат Кучми 2000 року, коли він міг їздити лише в Монголію, і навіть до Праги поїхав з великим приниженням. Ніякі Грищенки не випросять міжнародні поїздки для Януковича", - каже політолог, керівник Соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Нардеп НУНС Геннадій Москаль вважає, що рішення суду щодо Тимошенко заведе Україну в "повну безвихідь та ізоляцію":

"Це відчує на собі і президент, і його оточення, частота вже поїздок до європейських країн буде, я думаю, з кожним разом меншати і меншати".

Європа розчарована і обурена

В поширеній в Брюсселі у вівторок заяві верховного представника Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон йдеться про те, що "Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського суду Києва у справі Юлії Тимошенко".

Ештон зазначила, що ЄС буде переглядати свою політику щодо України відповідно до поваги Києва загальних цінностей і верховенства права і спеціально - його відношенню до даного процесу.

Деякі країни ЄС вже висловили свою думку щодо вироку - досить невтішну для керівництва України. Німеччина вважає, що вирок Юлії Тимошенко матиме негативні наслідки для стосунків України з Євросоюзом і Німеччиною зокрема.

"Сьогоднішній вирок колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко - це удар по засадах правової держави в Україні", - йдеться в заяві міністра закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле.

Франція ж наголошує на деградації правової системи в Україні.

"Вирок стосовно Юлії Тимошенко був оголошений у рамках процедури, яка однозначно не дотримувалася права захисту. Це підтверджує, що юридичне переслідування проти колишніх членів уряду Тимошенко і її самої є політично мотивованими", - сказав прес-секретар Міністерства закордонних справ Франції Бернар Валеро.

Росія боїться за газові контракти

Не залишилась осторонь вироку і Росія. МЗС країни вже заявило, що вбачає "очевидний антиросійський контекст" у вироку Юлії Тимошенко.

"По суті справи Тимошенко судили за діючі і ніким не скасовані юридично зобов'язуючі угоди між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України", - вважають у Росії.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що не розуміє, чому екс-прем'єра України Юлію Тимошенко визнали винною і винесли обвинувальний вирок.

"Я не дуже розумію, за що їй дали ці сім років", - сказав Путін журналістам у Пекіні.

Він наголосив, що сама Тимошенко нічого не підписувала, газові угоди укладалися на рівні господарюючих суб'єктів і в повній відповідності з міжнародними нормами і законодавством Росії та України.

А лідер ЛДПР, віце-спікер Держдуми Володимир Жириновський назвав правильним вирок, винесений Тимошенко.

"Більшість українських прем'єр-міністрів розкрадали Україну, обкрадали український народ, а значить, грабували Радянський Союз, всіх нас, бо всі ми - одна сім'я", - цитує Жириновського у прес-служба партії.

Читайте також:

До Путіна не доходить, за що Тимошенко сидітиме 7 років

Янукович визнав, що справа Тимошенко закриває шлях в Європу

Росія злякалась за газові угоди через вирок Тимошенко

Вирок Тимошенко: Німеччина погрожує наслідками, Франція бачить деградацію

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена

Повʼязані теми:

Наступна публікація